В Україні пік захворюваності на COVID-19

28 серпня, 21:11
В Україні пік захворюваності на COVID-19 - фото 1

За останній місяць ми фіксуємо все нові рекорди.

Більш того, медики кажуть, найважчими можуть стати перші тижні осені. А все - через недотримання правил гігієни та початок сезонних вірусів. За якими правилами житимемо у найближчі місяці?
Розкаже Аліна Моренко.
5 днів тому Тетяні стало зле. Кашель, біль в очах і висока температура. Жінка одразу здала тест на SARS-CoV-2/COVID-19. Він виявився позитивним.

“Все почалося минулого тижня. З дуже поганого самопочуття, з підняття температури, була дуже велика слабкість. Відчувала себе дуже погано”, - поділилась хвора на коронавірус Тетяна.


Зараз Тетяна лежить у стаціонарі інфекційної лікарні № 21. Каже, нині стало легше, але було дуже страшно за життя.
Таких пацієнтів, як Тетяна, у медзакладі ще 114. П’ять з них у надважкому стані та на апаратах ШВЛ.

“Фактично це займає половину наших місць. Набагато більше, ніж було те, що було 2 тижні тому. До цього моменту було близько 30 місць, 40-ка. Зараз набагато більше”, - каже генеральний директор Міської клінічної лікарні № 21 Микола Турчин.


В Україні почалася ще одна хвиля COVID-19, кажуть медики.

“Вона більше прийде на осінній період, коли вже прийдуть інші респіраторні вірусні інфекції. Той самий грип. Які можуть погіршити перебіг цього захворювання”, - пояснив головний інфекціоніст Дніпра Володимир Чумак.


Число хворих на коронавірус у країні щодня збільшується. Якщо в середині літа за добу було півтори тисячі нових випадків, то сьогодні – майже дві з половиною. І зважаючи на різке зростання захворюваності, уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня.

“На території всієї країни, незалежно від рівня небезпечності, починаючи з зеленого і далі, було заборонено роботу нічних дистокек, клубів, діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля”, - заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.


А також уряд заборонив до 28 вересня в’їзд іноземців в Україну.

Поділитися: