В Україні підробили додаток «Дія»

В Україні підробили додаток «Дія» - фото 1

В Україні з’явилася фейкова «Дія», яка дає змогу підліткам «корегувати» свій вік.

В Україні з’явилася фальшива «Дія». У соціальних мережах розміщувалася інформація про продаж доступу до підробленої «Дії», в якій можна продемонструвати несправжній COVID-сертифікат, паспорт, студентський квиток. Зокрема додаток дав змогу підліткам купувати спиртне та сигарети. Про це повідомляє Сьогодні.

Відомо, що застосунок продавали через соціальні мережі за 120 гривень. У ньому вбудований редактор, завдяки якому можна вносити в документи потрібні дані.

В програмі пропонуються шаблони таких документів:

студентський квиток;

паспорт;

картка платника податків;

водійське посвідчення.

Зауважимо, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підкреслив, що можна легко розпізнати підробку через QR. Він попередив, що ті, хто купує подібні сервіси, можуть потрапити під статтю «Підробка документів».

Звичайно, при скануванні одразу видає помилку, виявити фальшивий документ не складно, але для неповнолітніх, які в магазині купують алкоголь, QR не грає ролі, оскільки там його не перевіряють.

Продаж вели у соціальних мережах - фото 195815

Продаж вели у соціальних мережах
Фото: Новини країни

Нагадуємо, раніше ми повідомляли про те, що Кабінет міністрів змінив правила в’їзду в Україну для всіх невакцинованих громадян. Наразі, при в’їзді в країну потрібно встановити додаток «Вдома» на 72 години, до моменту, поки людина не здасть ПЛР-тест або тест на антиген. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ.

Також ми писали про те, що з 7 жовтня для користувачів Android у застосунку «Дія» став доступним «жовтий» COVID-сертифікат, який можна отримати після щеплення першою дозою вакцини.

Реклама

Реклама