В Україні підбили підсумки Саміту з ЄС

В Україні підбили підсумки Саміту з ЄС - фото 1

У вівторок, 12 жовтня, під час Саміту Україна-ЄС було підписано три документи про співпрацю в енергетичній і воєнній безпеці України.

У вівторок, 12 жовтня, під час Саміту Україна-ЄС представники України та Європейського Союзу підписали три договори про подальшу співпрацю між сторонами. Про це повідомляє "Deutsche Welle".

Україна підтримує третій європейський енергопакет

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона почала обговорювати з європейцями застосування третього енергетичного пакету ЄС до "Північного потоку-2". Також сторони обговорили плани про окрему санкціонну політику щодо цього газопроводу. Глава держави при цьому зазначив, що це буде тривалий процес.

Для Європейської комісії Україна залишається надійним транзитером газу, заявила Урсула фон дер Ляйен.

«Я розумію ваше занепокоєння, неспокій України щодо поставок газу, зменшення поставок від "Газпрому" — не тільки цієї зими, але і в майбутньому», — сказала глава Єврокомісії.

За словами чиновниці, зараз спільно з українськими експертами вивчаються "різні сценарії" газопостачання України, зокрема варіант подачі газу з країн-членів ЄС, а також реверс палива через Словаччину.

Військова місія ЄС для України

Україна також вимагає додаткових санкцій проти Росії і щодо осіб, які організували вибори до російської Держдуми на територіях Криму і Донбасу. На думку президента, потреба в зміцненні санкцій тиску назріла давно.

За словами європейських чиновників, Україна одержить не пряму військову допомогу від Євросоюзу, а тільки обидві сторони проведуть навчальні заходи і будуть спільно боротися з кіберзагрозами.

ЄС вимагає прискорення реформ в Україні

Незважаючи на похвали в адресу президента за "лідерство по проведенню реформ в важких умовах", європейці відзначили свою стурбованість реалізацією судової реформи в Україні, боротьбою з корупцією і обмеженням впливу олігархів в країні.

Реклама

Раніше ми писали про те, що новий посол України в ЄС офіційно приступив до роботи.

 

Реклама