В Україні під час локдауну вихідного дня 25 000 осіб втратили роботу

17.12.2020, 19:40
В Україні під час локдауну вихідного дня 25 000 осіб втратили роботу - фото 1

Експерти радять не чекати на закінчення карантину. І не сидіти без роботи. А вже зараз вивчати нові спеціальності.

В Україні — другий пік безробіття. За період дії карантину вихідного дня своїх посад позбулися майже 25 тисяч людей. І це лише за офіційними даними Кабміну. Найбільше ж звільнень фіксували ще під час першого локдауну. Які професії популярні зараз, а які краще не обирати?

Півроку в пошуках. Олексій втратив роботу ще під час весняного локдауну. Каже: від шоку не оговтався й досі. Тоді керівництво кол-центру, де працював хлопець, було вимушене закрити компанію через брак коштів.

«Нас спочатку відправили у відпустку, а потім, через якийсь час, усіх звільнили, не скоротили, а просто сказали: "Хлопці, ми вже не можемо вас більше утримувати"», — втратив роботу Олексій Шевченко.

І такі ситуації — у всій країні. За час локдаунів роботу втратили близько сотні тисяч людей. Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в одному з інтерв'ю.

«Найбільше постраждала сфера обслуговування і сфера розваг, де задіяна велика кількість людей і робочих місць. Тобто вплив на ВВП країни загалом був незначний, але вплив на кількість робочих місць — доволі значний», — повідомляє Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України.

 

Вдарив карантин і по підприємцях. Андрій уже кілька років має ресторан у середмісті. Чоловік каже: під час першого локдауну довелося залишити без роботи більшість колективу. Через карантин вихідного дня скоротив ще кілька посад.

«На жаль, довелося втратити досить кваліфікований персонал і повернути їх не було можливості, потім я набрав нових людей, але зараз знов доводиться звільняти. Не набираю людей, тому що знаю, що в січні знову буде локдаун. Немає сенсу, ми зможемо працювати на доставку, і взагалі чи зможемо ми працювати, чи виживемо — це теж велике запитання», — розповідає власник ресторану Андрій Сарвіра.

Тим часом рекрутери кажуть: через закриття закладів харчування кухарями та офіціантами ринок переповнений. А от найбільший попит зараз на таргетологів та контент-менеджерів.

«Оскільки закриті роздрібні магазини, торгові центри, то стали замислюватися, де шукати своїх покупців. Роздріб став іти в інтеренет-магазини, інстаграмм-майданчики. Відповідно, для розвитку необхідні фахівці, які мають відповідну інформацію», — пояснює директорка рекрутингової компанії Олена Марчук.

Експерти радять не чекати на закінчення карантину. І не сидіти без роботи. А вже зараз вивчати нові спеціальності. Існує чимало курсів та марафонів. Завдяки ним нові інтернет-професії можна опанувати за короткий час.

Поділитися: