В Україні оцінили кількість населення

24 січня, 08:54
В Україні оцінили кількість населення - фото 1

Станом на 1 грудня 2019 року в Україні проживало 37 мільйонів 289 тисяч осіб.

Про це повідомив міністр Кабміну України Дмитро Дубілет.

Оцінка кількості населення відбувалася протягом 3 місяців. Але, напротивагу традиційному перепису населення, на цей раз держава не витратила на процедуру ні копійки, зауважує Дубілет. Водночас, за його підрахунками, стандартний перепис населення коштував би в 3,4 міліардів гривень, а його підсумки були б відомі до 2021 року.

Під час підрахунку використовувалися три методи. Перш за все звернулися до мобільних операторів.

“Ми уклали угоду з мобільними операторами і взяли у них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території. Почистили від тих, хто протягом двох місяців був онлайн менше місяця, а також вимкнули модемні пристрої ", — пише Дмитро Дубілет.

Далі до справи залучили соціологію.

“Ми провели масштабне соціологічне дослідження й встановили, яка кількість мобільних припадає на яку вікову групу, в яких районах. Потім ми доповнили це реєстрами юних і літніх українців ", — продовжує міністр.

Потім підрахували кількість пенсіонерів, використовуючи дані Пенсійного фонду й Держстату. Також взяли інформацію з держреєстру фізичних осіб.

"Максимальна різниця між результатами різних методів становить 2.86%. Це дуже вдалий результат, враховуючи терміни і вартість. Оцінка дає інформацію тільки про чисельність, статево-вікову структуру населення, а також розподіл по регіонах", — повідомляє Дубілет.

Андрій Замковий

Хочете отримувати оперативні й важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Поділитися: