В Україні набрали чинності зміни до ПДР

В Україні набрали чинності зміни до ПДР - фото 1

Зміни до правил дорожнього руху стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook перший заступник начальник Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький, тепер водії та пасажири таксі, а також інструктори з водіння мають пристібатися під час руху в населених пунктах та за їх межами. Це нове правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні. А також нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати. Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних і спеціальних транспортних засобів.

Реклама

Також за новими змінами до ПДР забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків. Ще не можна наносити на номери додаткові позначення або закривати їх, номерні знаки повинні бути чистими і достатньо освітленими.
Велосипедистам дозволили рух смугою для маршрутних транспортних засобів у містах, де такі смуги передбачені.
А пішоходи тепер зобов’язані у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет, etc.) або бути в одязі з ними.

Нагадаємо, раніше в Україні запрацювала система відеофіксації порушень ПДР.

Також в центрі Дніпра чоловік порушив правила дорожнього руху і влаштував бійку (наявна тільки рос. версія новини).

А ще в Україні хочуть зробити обов’язковим перехід на зимову гуму.

Реклама