В Україні набирає обертів небезпечний челендж у соцмережах

В Україні набирає обертів небезпечний челендж у соцмережах - фото 1

Через челендж четверо підлітків уже на лікарняних ліжках, а одна дівчина — померла. Вони постраждали від передозування препаратами.

Реклама

Невелика школа у місті Боярка на Київщині — саме у ній знайшли непритомними двох дівчат віком 12-ти і 13-ти років. Як з'ясувалося пізніше, вони прийняли по 40 пігулок спазмолітика через відео в одній із соцмереж. Одна зі школярок померла, навіть не доїхавши до лікарні.
У середу ще два випадки отруєння сталися в Умані, а в четвер — один у Києві.
Інтернет та соцмережі переповнені небезпечним контентом, — кажуть експерти. Одну із соцмереж вже заборонили в Індії та змусили змінити власника у США. А от в Україні підписи лише збирають. Бо ж батьки впевнені: заблокувати небезпечний контент варто хоча б для тих, хто не досяг 14-ти років. Та от фахівці не погоджуються: мовляв, заблокувати всі соцмережі для підлітків неможливо. Сучасні діти легко обійдуть будь-яку заборону.

Пан Антон уже кілька років займається безпекою в мережі і впевнений: скільки подібний контент не блокуй, вигадуватимуть новий. Тож головне — життю в інтернеті дітей навчати змалку.

«Інтернет « це ж та сама вулиця, там діють такі ж самі правила безпеки, як і на вулиці. Не можна ж брати в перехожого якісь пігулки і сідати в машину до незнайомця», — сказав фахівець із кібербезпеки Антон Кушнір.


Пані Євгенія працює психологом у школі і, — каже, — давно навчає дітей поведінці в мережі.

«Ми з учнями розглядали як і позитивні, так і негативні наслідки перебування в інтернеті. Ми розбирали, які небезпеки чекають у соціальних мережах», — поділилась шкільна психологиня Євгенія Глущенко.


Та робота з дітьми у школі — лише половина результату, — каже Євгенія. Найбільшу роль відіграють батьки.

«Дуже добре, коли діти приходять і розповідають батькам. Наприклад, “мам, я сьогодні бачила у соцмережі такий випадок”, і батьки можуть проговорити, пояснити: “Ось бачиш, ось бачиш, які наслідки”, що потрібно зробити, щоб такого не відбулось‎», — продовжує Євгенія Глущенко.


А ще важливо впливати на дітей тим способом, який їх точно зацікавить, — кажуть фахівці. Зокрема у тих самих соцмережах публікувати відео про безпеку в інтернеті.

«Це може бути у форматі відео, як молоді зараз подобається», — розмірковує фахівець із кібербезпеки Владислав Савченко.


Та головне — розмовляти, — кажуть психологи.

Реклама