В Україні можуть активізуватися шахраї через стрес-тестування банків

В Україні можуть активізуватися шахраї через стрес-тестування банків - фото 1

У травні почалося стрес-тестування банків. Це дало можливість шахраям придумати нові схеми обману українців.

Блокування карток і списування коштів. З такими погрозами найближчим часом до вас можуть звертатися шахраї. Головний привід - так зване стрес-тестування банків. Його проводить НБУ від початку місяця. 30 фінустанов України перевіряють на стійкість у кризових ситуаціях. Та чи пов'язана ця процедура з клієнтськими операціями? І як не потрапити на гачок злочинців?

Чи готові банки до росту валюти? Чи можуть витримати фінансову кризу? Та чи спроможні виплачувати відсотки вкладникам? За цими критеріями НБУ щороку перевіряє фінустанови на стійкість. Так зване стрес-тестування цьогоріч стартувало на початку травня.

Стрес-тестування — перевірка банків на предмет фінансових ризиків, пов'язаних із нестабільним валютним курсом або виплатою процентних ставок клієнтам.

У зв'язку зі стрес-тестуванням інформаційними порталами почали ширитися чутки — мовляв, картки клієнтів із великими вкладами блокуватимуть.

Спеціалісти ж цю інформацію спростовують.

Проте під приводом стрес-тестування до вас можуть звернутись і шахраї, погрожуючи тим самим блокуванням картки, застерігають експерти. Якщо такий дзвінок надійшов - фахівці радять не підтримувати сумнівний діалог і обов'язково зателефонувати на гарячу лінію своєї фінустанови.