В Україні МОН внесло зміни до переліку предметів ЗНО

В Україні МОН внесло зміни до переліку предметів ЗНО - фото 1

Міністерство освіти і науки змінило перелік необхідних сертифікатів ЗНО для вступу на спеціальності, пов'язані з "Міжнародними відносинами" та "Охороною здоров'я".

Зміни закріплені в оновленій редакції умов прийому до закладів вищої освіти у 2022 році, зареєстрованих Міністерством юстиції.

Для вступу на медичні спеціальності тепер змінено два конкурсні предмети:

• другим предметом вступники у 2022 році зможуть вибрати математику або хімію,

• третім предметом – фізику чи біологію.

Для вступу на "Міжнародне право" абітурієнти третім предметом можуть вибрати математику чи історію України.

Зміни в галузі "Міжнародних відносин" торкнулися двох предметів: "Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії" та "Міжнародні економічні відносини". Їм розширили перелік третього предмета на вибір.

Так, абітурієнти третім предметом можуть подавати сертифікат з будь-якого ЗНО (історії України, математики, біології, хімії та фізики).

Кожен зареєстрований учасник ЗНО у 2022 році зможе безкоштовно пройти тести з 5 предметів. Обов'язкових предметів для ЗНО немає, однак абітурієнти мають визначити, які тести необхідні для вступу.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудеться за графіком:

• фізика – 23 травня;

• хімія – 26 травня;

• українська мова, українська мова та література – ​​31 травня;

• математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;

• іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;

• англійська мова – 7 червня;

• історія України – 10 червня;

• географія – 14 червня;

• біологія – 17 червня.

Профільний рівень ЗНО з математики тепер міститиме 32 завдання замість минулих 34. Проте час на роботу над цим тестом скоротили з 210 до 180 хвилин.

Тест з хімії в 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52. На виконання роботи також буде відведено менше часу – 150 хвилин замість 180.

Реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 липня 2022 року.

Прийом документів у вищих навчальних закладах розпочнеться 14 липня та завершиться 16 липня для осіб, які вступають на базі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів. 22 липня – для осіб, які вступають за результатами ЗНО, а також вступних іспитів та творчих конкурсів.

Вступні іспити та творчі конкурси будуть проводитись у кілька потоків з 1 по 13 липня включно. Співбесіди проводитимуться з 17 до 19 липня.

Формування рейтингових списків абітурієнтів до бюджету, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, відбудеться не пізніше 27 липня.

Вступники, які отримали рекомендації щодо зарахування, мають надати оригінали документів для зарахування до бюджету до 4 серпня. Зарахування вступників буде проводитись 5 серпня.

Реклама

Реклама