В Україні майже на 1/3 зросте тариф на передачу електроенергії для бізнесу

16.11.2020, 20:27
В Україні майже на 1/3 зросте тариф на передачу електроенергії для бізнесу - фото 1

Рішення про таке підвищення з 2021 року ухвалила НКРЕКП.

Журналісти порахували, скільки заплатимо за те, що ближче до тіла — шкарпетки і колготи.

Кожен етап панчішного виробництва є енергозатратним, бо люди працюють за машинами. Дешевшим виробництво має стати після оновлення обладнання. Акціонери витратили на це багато грошей і зусиль. Зекономлені кошти вони планували витратити на розвиток підприємства і підвищення зарплат робітницям. Та зиск стає примарним, бо чиновники від промисловців зажадали більше грошей за транспортування електроенергії. У НКРЕКП так хочуть розрахуватися з боргами в енергетиці.

«Катастрофічний стан цього ринку сьогодні дає підстави сказати, що регулювання абсолютно провалене, тарифна політика провалена», — заявив народний депутат України Олексій Кучеренко.


Подолати кризу в енергетиці можна і без підвищення тарифів. А прорахунки посадовців НКРЕКП стають тягарем для виробників. У членів енергетичного регулятору є й свій інтерес, — упевнені депутати.

«Ми чітко вказали і навели докази порушення і самим паном Тарасюком, і його підлеглими двох статей Кримінального кодексу. Дві фірми отримували ліцензії і торгували електроенергією на ринку України», — розповів нардеп Валентин Наливайченко.


Крім того, народні депутати переконують, що кілька членів НКРЕКП давно мали б скласти портфелі.

«Своїм указом Президент призначав чотирьох членів Комісії як тимчасових, на два місяці. Але вони, згідно з цим законом, отримали статус постійних, на 6 років», — сказав Олексій Кучеренко.


У нинішньому складі НКРЕКП працює вже рік. Увесь цей час в українській енергетиці криза. Вона розпочалась у грудні 2019 року і стала найбільшою в історії України з 1991 року.

«Ми вимушені Конституційний суд просити розглянути ці порушення», — продовжує Олексій Кучеренко.


Та поки народні депутати пішли до КСУ, промисловці взялися за калькулятори. Порахували: рішення НКРЕКП стане щонайменше у 36 мільярдів гривень додаткових витрат.

«Ні в якому разі не можна на собівартість накладати ще додаткові витрати. З жовтня 19-го року ситуація в економіці почала стрімко погіршуватися», — пояснив позафракційний нардеп Муса Магомедов.


Магомедова підтримав генеральний директор приватного акціонерного товариства "Екотекстиль" Віктор Клімінський:

— Чим це все обернеться в часи пандемії — важко сказати.


Вітчизняний бізнес змушений економити та прораховувати можливі сценарії розвитку ситуації вже зараз.

«Я не хочу цього слова говорити. “Оптимізація” підприємств — мається на увазі скорочення штату і тому подібне. Не хочеться з цим зіштовхнутися», — ділиться Віктор Клімінський.


У вартості шкарпеток і колгот є й витрати на електроенергію та її доставку. Але підвищити ціну в сезон, коли підписані всі угоди з постачальниками та покупцями, на фабриці не зможуть. Дешевших панчіх навезуть із сусідніх країн.

«Із Білорусі і Туреччини.
Це перше, з чим ми зіштовхнемося, — це буде обмеження на ринку, де ми себе зарекомендували», — резюмує генеральний директор ПАТ "Екотекстиль" Віктор Клімінський.


У збиток, через підвищення будь-яких тарифів, виробники працювати не зможуть. Тому споживачам доведеться заплатити більше.

Поділитися: