В Україні кілька ТЕС призупинили роботу

В Україні кілька ТЕС призупинили роботу - фото 1

Сотні людей – без роботи, без тепла і світла взимку! Кілька ТЕС пішли в простій, ще більше можуть зупинитися незабаром, бо їхні кіловати не купують.

Усе через навмисно занижені ціни на ринку електроенергії. Винні в цьому спекулянти, кажуть експерти. Вони світло перепродають за ціною, нижчою за собівартість.

Припинити це мала б енергетична Нацкомісія. Та 2 місяці вона сиділа мовчки, а потім обмежила мінімальні ціни лише на 4 дні. Окрім цього, державна компанія "Укренерго" заборгувала електростанціям майже 13 мільярдів гривень.

Реклама

А без грошей — ані вугілля закупити, ані ремонти провести. Фахівці кажуть: якщо кризу не подолати, опалювальний сезон може бути зірвано.

Генерувальні компанії невдовзі не зможуть виконувати власних фінансових зобов'язань перед контрагентами й персоналом, що призведе до банкрутства підприємств енергетичної галузі та соціального вибуху — звільнення десятків тисяч людей.

У теплових електростанціях немає грошей навіть, щоб відремонтувати обладнання, не кажучи вже про купівля вугілля, адже ціна на ринку вона штучно обвалена. На складах 1,1 млн тонн вугілля — це дуже мало, особливо напередодні опалювального сезону.

Реклама