В Україні хочуть зробити обов’язковим перехід на зимову гуму

В Україні хочуть зробити обов’язковим перехід на зимову гуму - фото 1

Змінити ПДР запропонував перший заступник голови Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький.

Шини, що не відповідають погоді, збільшують імовірність аварій. Ініціативу підтримують і водії, і експерти.
Водій із 10-річним стажем Роман показав нашим журналістам зимову гуму, яку нещодавно встановив на своїй автівці. Так він дбає про свою безпеку.

«Пройде маленький дощ, виїжджаєш на вулицю — і там каток. Якщо не ти в'їдеш у когось, так хтось у тебе. Якщо подивитися — половина їздить на літній, половина на демісезонці», — каже Роман Бондар.


Чи змінили гуму на зимову водії маршруток — перевіряє Укртрансбезпека разом із поліцією.

«Ожеледь на дорозі, паморозь, дощ, лід — це все впливає на безпеку пасажирів», — сказав водій маршрутки № 106 Євген Чернявський.


Ще місяць тому змінив гуму водій маршруту № 107 Каміл.

«Якщо ми будемо на поганій гумі їхати, коли ми почнемо гальмувати, особливо такі місця як Карла Маркса, як бруківка — у нас машина піде, як на лижах, гуми немає. А коли є — гума слухається», — пояснює Каміл Магомедов.


Така некерованість авто на літній, або стертій гумі може призвести до аварії, — кажуть в Укртрансбезпеці.

«Відповідність гуми до покриття — сезонна. А також знос протектора шин впливає на аварійність, змінюються характеристики ТЗ — при різкому гальмуванні змінюються відстані, заноси, які не потрібні», — розповідає старший державний інспектор обласного управління Укртрансбезпеки Олег Васильковський.


У правилах дорожнього руху немає розділення на зимову та літню гуму. Важлива лише глибина протектора — вона має бути більше двох міліметрів. І якщо зміну гуми на маршрутках перевіряють, то проконтролювати приватні авто ніхто не в змозі. Отож цей процес залишається на совісті водіїв. Голова Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький запропонував його формалізувати.

«На жаль, донині в нашій державі на законодавчому рівні не врегульовано питання сезонної заміни шин. Існують вимоги лише щодо їхньої якості. Україна входить до числа тих країн, в яких зимові шини не є обов’язковими», — написав на своїй сторінці у Facebook Олексій Білошицький.


Це рішення підтримує й експерт із безпеки дорожнього руху. Каже, що “перевзуватися” принципово важливо.

«Склад зимової гуми — він інший. Якщо говорити простими словами — вона м'яка. Протектор, покришка, на ній зовсім інший малюнок. Склад гуми, малюнок дозволяє комфортно їздити, а головне — гальмувати на слизькому, холодному замерзлому покритті», — резюмував Микита Нем’ятий.


Утім, додав: попри те, що ініціатива є правильною, досі не зрозуміло, хто і в який спосіб буде контролювати автомобілістів.

Реклама