В Україні хочуть збільшити штрафи для людей, які не носять захисні маски

В Україні хочуть збільшити штрафи для людей, які не носять захисні маски - фото 1

За це передбачено штраф у розмірі до 225 гривень.

Глава МОЗ України Максим Степанов звернувся до парламенту з проханням збільшити адмінвідповідальність для людей, які не носять в громадських місцях маски. Відповідний законопроект у Верховну Раду подали ще в липні, проте там його не прийняли.

«Цей законопроект ще не розглянуто. Я звернувся до голови ВР Дмитра Разумкова, звертаюся зараз до народних депутатів нарешті підтримати і проголосувати на пленарному тижні цей законопроект, щоб він вступив в дію. Він нам дуже необхідний в цей час, коли у нас таке стрімке зростання», — зазначив Максим Степанов.

Сам законопроект передбачає накладення штрафу на людей, які не носять в громадських місцях масок — громадянам за це доведеться заплатити від 170 до 225 гривень. Розглянути документ в комітеті ВР планують 4 листопада, а на голосування висунути 4—5 числа.

«Кількість хворих говорить про необхідність введення додаткової адміністративної відповідальності за неношення захисних масок в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті. Я пропоную представникам фракцій приєднатися до роботи в комітеті», — додав глава комітету Денис Монастирський.

У свою чергу правоохоронці кажуть, що вони і так стежать за дотриманням карантинних правил, зокрема — накладають штраф на городян, які з'являються в громадських місцях без засобів захисту.

«Я не читав цей законопроект, але хочу згадати про десятки тисяч протоколів, які вже були складені. Поліція кожен день здійснює перевірку дотримання протиепідемічних заходів. Якщо брати по Києву, то складено більше чотирьох тисяч таких протоколів. Зокрема більше тисячі — щодо юридичних осіб», — підкреслив в ефірі телеканалу Україна 24 радник Міністра МВС Михайло Апостол.

Раніше ми писали, як в Дніпрі місцеві жителі дотримуються карантинних обмежень: в транспорті городяни їздять без масок.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама