В Україні хочуть повернути прийом дітей до садочів за пропискою

31 січня, 17:11
В Україні хочуть повернути прийом дітей до садочів за пропискою - фото 1

Нині дитину зараховують до дошкільного закладу згідно з електронною чергою.

Народні депутати пропонують знову зараховувати дітей до найближчих до дому дошкільних закладів. Така система вже працювала у Дніпрі шість років тому. Потім її змінили на електронну чергу. І, аби здати малечу до 3 років, записуватися доводилося чи не від народження. Та й це не гарантія зарахування, — кажуть батьки. Наприклад, Тимофій стояв у черзі до садочку понад 2 роки, — розповідає його мама Наталя. Каже, що інакше до трьох років просто не встигли б.

«Дуже складно потрапити, дуже багато охочих, і бували такі випадки, що дітям відмовляли — просто не було місць в садку. Є діти пільгових категорій, які рухають чергу вниз, коли б вони не стали, хоч на 3 роки. Тому ми чим раніше — тим краще», — каже Наталя Мельник.


Процедура потрапляння у онлайн-чергу до дитячого садочку нескладна. Батьки мають обрати заклад, дізнатися про вільні місця, зібрати пакет документів (заяву, медичну довідку та свідоцтво про народження дитини) і зареєструватися. Нині це планують змінити. Правки у закон про дошкільну освіту вже подали до Верховної Ради. Під час онлайн-зустрічі ініціатор законопроєкту розповів: хоче, аби передусім до закладів приймали за пропискою, бо це економитиме час та сили батьків.

«Ці електронні черги…
Вона створює нерівні умови для батьків, які проживають поряд. Ось я проживаю за 100 метрів від дитячого садочка, наприклад. Хочу туди влаштувати дитину, однак маю рік чи більше, я образно кажу, ну, багато часу стояти. Розумієте, ще й не факт, що влаштую дитину», — заявив ініціатор законопроєкту депутат Владлен Нєклюдов.


Зарахування до садочків за пропискою є поширеною практикою у країнах Азії. Віолета з родиною живе у китайському місті Гуанчжоу. Каже, що електронної черги в них немає. Достатньо заяви від батьків і документів. Та вона, як імігрантка, не змогла влаштувати дитину до державного садочка.

«До державних садочків у Китаї і безпосередньо в Гуанжоу ходять тільки жителі міста, у яких є прописка. І потрапити туди дуже важко», — розповіла жителька китайского Гуанчжоу Віолетта Палюга.
Поділитися: