В Україні хочуть ввести покарання за сексизм: що загрожує за висловлювання?

28 січня, 17:57
В Україні хочуть ввести покарання за сексизм: що загрожує за висловлювання? - фото 1

Сексисти можуть отримати штраф або 15 діб за ґратами.

Жінки гірше водять авто, а чоловіки кращі в математиці. Ці та подібні вислови вважають сексизмом. І за них в Україні хочуть штрафувати. Ба більше, навіть за ґрати можна потрапити. Верховна Рада взялася за виховання соціальних цінностей українців. І планує прийняти два нові закони. Які саме — знає кореспондент 34 телеканалу.

21-річна Маша стала жертвою сексизму. Дівчина скаржиться: коли влаштувалася на роботу, її та інших колег-жінок змушували прибирати у кабінетах, а от чоловіків — ні.

«Наше керівництво мало, скажімо так, таку звичку: заходити в кабінет, де сиділи працівники, і говорити: "Дівчатка, а що ж ви тут не прибираєте? Ну вас же ніхто заміж не візьме. Тут же має бути чисто! Як з вами взагалі тут хлопчики працюють?"», — розповідає жертва сексизму Марія Гордієнко.

Дівчина каже: після таких висловів на роботі протрималася лише тиждень і звільнилася. А прохання начальника прибратися так і не виконала. Психологи кажуть, що це правильна позиція. Треба вміти відстоювати власні інтереси.

«Інші будуть чинити опір, і будуть виникати конфлікти, потрібно бути готовими до того, що вони будуть. Але знайте для себе, навіщо ви це робите», — пояснює психологиня Катерина Шелест.

Такі ситуації — на кожному кроці, — кажуть психологи. І боротися з ними — важко, а іноді й неможливо. Та от у Верховній Раді іншої думки. Нардепи пропонують два нові закони: про офіційне поняття "сексизм" і покарання за його вияв.

«У пункті першому частини другої статті 262 після слів та розділового знаку "при вчиненні дрібного хуліганства" доповнити словом та розділовим знаком "сексизму"».

Тобто за таку ситуацію, як, наприклад, була у Маші, депутати пропонують: винуватцям сплатити штраф до трьохсот сорока гривень або громадські роботи. А за повторну скаргу — 680 гривень чи за ґрати на 15 діб.

Маша каже: якби ці закони ввели два роки тому, коли вона працювала в офісі, то обов’язково б поскаржилася на колишнє начальство. Та щодо виклику поліції на роботу — сумнівається.

«Напевно, викликати — не викликала б, прям, щоб приїхали б. Але в служби якісь звернутися — то звернулася б», — ділиться жертва сексизму Марія Гордієнко.
Поділитися: