В Україні готуються до COVID-штаму “Дельта”: яких заходів вживатиме МОЗ

В Україні готуються до COVID-штаму “Дельта”: яких заходів вживатиме МОЗ - фото 1

Міністерство охорони здоров'я України готується до поширення на території країни індійського штаму коронавірусу "Дельта". У ВООЗ вважають, що він є найбільш смертельно небезпечним, тому що швидше передається від людини до людини.

Глава МОЗ України Віктор Ляшко розповів про два можливі превентивні заходи. Серед них — збільшення темпів вакцинації і контроль на кордоні країни. Про це він заявив під час форуму "Україна 30. Здорова Україна".

«Зараз ми готуємося шляхом вакцинації нашого населення. В Україні в наявності 2 628 000 доз вакцини. Ще ми нарощуємо масштабну кампанію з імунопрофілактики, яка буде рости кожен день», — зазначив Ляшко.

Контроль на кордоні країни передбачає, що всі, хто в'їжджає, повинні будуть надавати негативний ПЛР-тест, експрес-тест або довідку про двофазну вакцинацію від коронавірусу.

Відзначимо, Всесвітня організація охорони здоров'я назвала штам "Дельта" найбільш потенційно небезпечним. Він швидше поширюється від людини до людини.

За словами директора програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майка Райана, цей штам може "у результаті знайти тих вразливих людей, які стануть тяжкохворими, будуть госпіталізованими і можуть померти". Він сказав це під час прес-конференції ВООЗ, передає CNBC.

Реклама

Реклама