В Україні дві області вирішили не виходити з "червоної" зони

В Україні дві області вирішили не виходити з "червоної" зони - фото 1

У двох регіонах країни стабілізувалися показники поширення коронавірусу, тому вони могли покинути "червону" зону карантину.

В Україні фіксували спад кількості випадків COVID-19 та госпіталізованих. Таким чином, Львівська та Луганська області могли залишити "червону" карантинну зону. У цих регіонах стабілізувалися показники поширення коронавірусу.

Проте, не дивлячись на те, що епідемічна ситуація в регіонах стабілізувалася, місцева влада побоюється сплеску захворюваності на тлі зимових свят. Львівська ОДА запропонувала Держкомісії ТЕБ та НС не виводити регіон із "червоної" зони карантину. Луганська область теж вирішила залишитися "червоною" на своє прохання.

Наголошено, що важливо дотримуватися правил карантину і робити щеплення. Попереду різдвяно-святковий період, який може посилити ситуацію.

До речі, Дніпропетровська область все ще залишається у "червоній" зоні. Тим паче, про вихід із неї говорити ще зарано, оскільки регіон не відповідає двом мінімальним вимогам:

1. Кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим і підозрілим випадком COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення — понад 60. У Дніпропетровській області — 63;

2. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 — понад 20%. На Дніпропетровщині він становить 37%.

Також 34.ua нагадує, які обмеження є в "червоній" зоні. Так, перевозити між регіонами можуть пасажирів тільки із "зеленими" COVID-сертифікатами, довідкою, що вже перехворіли (з дня одужання має пройти не більше шести місяців), або негативним тестом на коронавірус терміном до 72 годин. У міському транспорті Дніпра перевозять усіх пасажирів незалежно від того, вакциновані вони чи ні. Головне, щоб кількість пасажирів у салоні не перевищувала кількість місць для сидіння. Також пасажири та водії не повинні забувати про масковий режим. До закладів (ТРЦ, кіно, ресторани, кафе) також можна потрапити лише із сертифікатом вакцинації, негативним ПЛР-тестом терміном до 72 годин або довідкою, що вже перехворіли (від дня одужання має пройти не більше шести місяців).

Реклама

Реклама