В Україні дослідили соціальний вплив гуманітарної допомоги

10 квітня, 00:26
Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

В Україні Фонд Ріната Ахметова вперше застосував цілком новий для благодійного сектора метод дослідження, і тепер ділиться своїм досвідом зі студентами, які працюватимуть у соціальній сфері.

За результатами цього дослідження, три з половиною мільйони людей на Донбасі отримали допомогу від Ріната Ахметова. Саме ця гуманітарна підтримка змінила життя тих, хто перебуває у зоні збройного конфлікту.

Фах, який обрала студентка школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Ксенія Чернова, змінив її світосприйняття. Навіть під час звичайної прогулянки містом вона помічає те, що оминають увагою інші.

«Я помічаю соціальну роботу, просто ідучи по вулиці. Бачу, наприклад, що немає пандуса для людини з інвалідністю», — каже Ксенія

Вона студентка першої в Україні професійної школи соціальної роботи. Випускники створюють інноваційні проєкти як у громаді, так і у гуманітарному секторі.

«Ми вирішили запровадити курс, який називається "Корпоративні соціальні програми". Він спрямований якраз на те, щоб дати студентам знання, для можливості працювати у сфері бізнесу, але привносити туди соціальний ефект», — розповідає викладачка школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Олена Іванова.

Унікальним досвідом соціального впливу зі студентами під час лекції онлайн поділилася найбільша гуманітарна організація країни.

Міжнародні та вітчизняні експерти провели дослідження по обидва боки лінії розмежування на Донбасі на замовлення Фонду Ріната Ахметова та оцінили соціальний вплив його найбільшого гуманітарного проєкту — «Продуктова допомога населенню».

«Ми розглядали не лише кількість допомоги, а й число людей, що її отримали. Тобто, людина, яка отримувала допомогу ділилася нею з іншими членами родини. Розглянули також вплив на благополуччя і продовольчу безпеку цих сімей. Людям важливо знати, що їх підтримують, що їх не покинули у цьому конфлікті, що іншим вони не байдужі», — пояснює партнер і співзасновник консалтингової компанії «Envoy Partnership» Олівер Кемптон.

Ключові результати дослідження і справді вражають. З’ясувалося: саме допомога Фонду попередила гуманітарну катастрофу в регіоні під час ескалації конфлікту.

«Більше 70% не змогли б вижити без допомоги Ріната Ахметова. Наші благоотримувачі заявляли про те, що ця програма створила вплив на якість їхнього життя та на емоційне благополуччя. Якщо ж говорити про загальну соціальну цінність, яка була створена програмою, це 1,1 мільярда доларів США», — підкреслює членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Олена Литвинова.

Методологія дослідження цілком нова для українського благодійного сектору. Досвід Фонду Ріната Ахметова вже обрали за еталон деякі благодійні організації за кордоном.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: