В Україні дорожчають бензин, газ та дизель

04 березня, 18:19
В Україні дорожчають бензин, газ та дизель - фото 1

Один долар — за один літр. В Україні дорожчають бензин, газ та дизель! Тільки за місяць ціни підскочили у середньому на 5 гривень. Та експерти кажуть: це — не межа!

Водії лютують — тим часом на АЗС розводять руками. Мовляв, вартість палива підскочила через космічні ціни на нафту! Що потягне за собою такий паливний стрибок?

Пан Олександр таксує вже три роки. На день чоловік викатує по 200–300 кілометрів. Ціни на пальне, — каже, — завжди дивували. Та останнім часом — аж занадто.

«Я спалюю близько 30 літрів газу. 150 гривень. Це на день. А на місяць — 4500. Де їх взяти?» — говорить таксист Олександр Шопа.

28 гривень. Саме стільки зараз у середньому коштує літр бензину. Для порівняння: ще у лютому його вартість була 25 гривень. Тож ціна підскочила на 11 відсотків. Майже на стільки здорожчав і дизель. А ось газ побив усі рекорди! Його вартість зросла на 21 відсоток.

І це — не межа, — кажуть експерти.

«Буде ще здорожчання нафтопродуктів, тому що здорожчала електроенергія, яка використовується для закачування в машину, здорожчав природний газ, який використовується на нафтопереробних заводах», — зазначив економічний експерт Михайло Крапивко.

На АЗС виправдовуються: мовляв, від них нічого не залежить. На деяких автозаправках кажуть, що вартість пального хоч і зросла, та от клієнтів — не поменшало.

Думки розділились і серед водіїв. Дехто цінами — просто обурений! Іншим — і 28 гривень за літр по кишені. А є й такі, хто взагалі не помітив, що вартість палива підскочила.

Торік паливо то дорожчало, то дешевшало. Та з квітня до грудня вартість трималася майже на одному рівні: у середньому 24 гривні за літр бензину. Чому ж ціни пішли вгору у 2021-му? Пояснюють експерти.

«Основна причина пов'язана з внутрішньою структурою ринка. Це монопольна складова. Їм ніхто не може заборонити робити з цінами те, що вони хочуть. А друга причина — один вид палива здорожчав. І відповідно вирішили, щоб здорожчали й інші види палива», — зазначає економічний експерт Кирило Огданський.

Економісти заспокоюють: здорожчання пального не призведе до підвищення цін на продукти. Принаймні одразу. Бо виробники намагатимуться тримати вартість товару, аби на нього був попит. А ось ціни на пасажирські перевезення зростуть разом із паливом, — прогнозують експерти.

Поділитися: