В Україні дорожчає долар: причини

Долар в Україні стрімко дорожчає. За тиждень зріс на гривню! А гривня, відповідно, йде в круте піке. Щоденно американський "зелений" додає в ціні кілька копійок. І сьогодні його продають уже по 27,06. У чому причина такого здорожчання валюти і чи є межа — з’ясовували журналісти "Деталей".

По 10-20 копійок на день. Курс долара продовжує невпинно зростати. За тиждень "зелений" злетів уже на гривню. Надвечір середи він зупинився на позначці 27,06. Біля обмінників ажіотажу немає. Українці не знають: купувати чи здавати сьогодні валюту.

Бензин та одяг, але найбільше до свят здорожчають продукти — зростання курсу може спричинити й підвищення цін.

І навіть свіжий транш від МВФ на 700 мільйонів доларів, який Україні надали, на курс не вплине, кажуть експерти: ціна валюти надто не впаде, та й гривня не зміцніє.

«Вони підуть на стабілізацію фінансової системи України. Переводячи на нормальну мову — це валютні резерви. І частинка піде на подолання наслідків ковіду — це роздача цих тисячі гривень Володимира Олександровича для вакцинованих», — каже експерт з економічних питань Олег Пендзин.

Ще один чинник — нестабільність для зовнішнього інвестора. Одна серед причин — ворожі війська на кордоні. Що більше їх Росія стягуватиме — то слабшатиме гривня, кажуть фінансові аналітики. І зараз це суттєво хитає вітчизняну гривню.

«Є потенційна агресія Путіна, тоді, звісно, це тисне на інвесторів. Зараз ми бачимо на ринку паніку. Питання не у військах, питання в ескалації, яку проводить Кремль. І якщо Кремль буде збільшувати рівень ескалації — тиск на гривню посилиться», — розказує інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Курс на рівні 26 і 26,5 тримався з літа, бо Україна вдало продала зерно й кукурудзу — тож долара було з надлишком. Але тепер до коливання додасться ще й інфляція. Зростання цін відчуємо вже за кілька тижнів.

«Це буде пов’язано з тим, що з 1 грудня нам всім мінімалку збільшать на 500 грн. Перед святвами люди збільшують попит на продукти харчування», — зазначає експерт з економічних питань Олег Пендзин.

Експерти радять зараз валюти не купувати й не здавати. А дочекатися вже різдвяних свят. Утім поки знімали цей сюжет — долар на очах зріс на 5 копійок.

Раніше ми писали про те, скільки коштують долар та євро 25 листопада.

Реклама

 

 

 

 

Софія Москаленко
Софія Москаленко Кореспондентка. Досвід роботи: понад 4 роки на сайтах та телеканалах міста. Улюблені теми: найцікавіше працювати на місці подій, волію знімати історії людей та передавати їх емоції у сюжеті.

Реклама