В Україні дорожчає цукор: що кажуть експерти

В Україні дорожчає цукор: що кажуть експерти - фото 1

Уже по 27 гривень за кіло. В Україні дорожчає цукор.

Лише за два місяці літа ціна виросла на 10%. Утім попит також збільшився. Ймовірно через заготівлю варення на зиму. Коли вартість так званого білого золота може знизитися та як заощадити? Наталія Богиня поспілкувалася з економістами. Їхні поради — дивіться у сюжеті.

Варить компоти чи додає до випічки. Або просто маже на хліб. Раніше Вікторія варення закривала щороку. Та цьогоріч — зась. Бо, каже, плодових дерев уже немає, та і ціна на цукор не тішить.

«В цьому році цукор дорожчає з кожним тижнем напевно, а то може і з кожним днем, на якісь копійки, але все дорожче і дорожче. Нещодавно буквально він був по весні 19 гривень, зараз він вже майже 27-м. І невідомо як буде до кінця літа, може він буде вже і 30 грн», - говорить жителька Дніпра Вікторія Пономаренко.

Що цукор здорожчав, кажуть і у супермаркетах. Лише за два місяці літа його вартість зросла на 10%. Утім попит також збільшився — аж удвічі. Адже зараз — сезон зимових заготівель. Тож дніпряни обурюються, але купляють.

Та економісти, навпаки, радять купляти цукор гуртом і заздалегідь — до періоду заготівлі. Адже здорожчання щорічне і сезонне.

«На цукор йде електроенергія, праця і так далі. А всі ці показники, вони у нас в цьому році вище, ніж минулий рік. Цукрові заводи здебільшого закриваються. Ринок збуту пропав. Якщо раніше Україна постачала майже весь радянський союз цукром, то на сьогодні такого попиту немає», - говорить економічний експерт Михайло Крапивко.

Для сім'ї Ксенії робити варення — щорічна традиція. Вони вже закрили полуницю, вишню, чорну смородину та яблука. Усе — домашнє.

«Для приготування яблучного варення я взяла 4 кг яблук, 3 кг цукру. У мене вийшло приблизно 14 півлітрових банок. І мені все це вийшло в 80 грн», - говорить Ксенія Куземко.

Скільки коштуватиме біле золото під кінець року — залежить від урожаю цукрового буряка. Такі прогнози дніпровських економістів і аналітиків у супермаркетах. Якщо він вродить — ціна вже у вересні впаде на гривню. Якщо ж ні — здорожчає щонайменше на 30 копійок.

Реклама