В Україні циркулюють чотири типи грипу: з’явились нові штами

В Україні циркулюють чотири типи грипу: з’явились нові штами - фото 1

До вже звичних видів грипу А, “Камбоджа” та “Вікторія” цьогоріч додалися невідомі групи Б: “Вашингтон” та “Пхукет”.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Утім, за словами медиків, в медзакладах та аптеках країни від всіх штамів є вакцина. А от пік захворюваності прогнозують вже найближчими тижнями.

«Зараз показники захворюваності по області вже вищі за показники минулого року на 54%. Характерний короткий інкубаційний період, зростання температури більше 38 градусів. Також слабкість, недомагання, інтоксикаційний синдром, а вже пізніше приєднується кашель, задишка», — сказала завідувачка відділення обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Олена Кузьменко.

Раніше ми писали, що з 18 жовтня в Дніпрі та Дніпропетровській області діють обмеження "червоної" карантинної зони. Згідно з новими правилами також забороняється робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів. З 18 по 24 жовтня в школах канікули.

Що заборонено:

  • - робота громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;

  • - робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів і т. д.;

  • - робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;

  • - робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • - проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • - робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

Відзначимо, що банки, АЗС, ветмагазини, аптеки і всі продовольчі магазини будуть працювати. Також на сайті МОЗ України зазначено, що перераховані вище обмеження не будуть діяти в тих випадках, якщо 100% співробітників і відвідувачів закладів та заходів будуть повністю вакциновані і зможуть надати COVID-сертифікат.

Ще з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епідемічної безпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів COVID-сертифіката з підтвердженням проходження вакцинації або ПЛР-тесту.

Реклама

Реклама