В Україні будуть штрафувати за порушення самоізоляції

23 квітня, 19:44
В Україні будуть штрафувати за порушення самоізоляції - фото 1

Порушив самоізоляцію — плати гроші. Нині такі умови стосуються одиниць. Бо більшість громадян після перетину кордону роблять ПЛР-тест і уникають обсервації.

Через це кількість штрафів за півроку пандемії скоротилася вдвічі. Для митників і поліції — менше роботи. А ось про достовірність тестувань і доцільність такого контролю — заговорили медики.

Щойно літак рейсу "Шарм-ель-Шейх — Дніпро" приземлився — в тому ж аеропорті митники зобов'язали Кирила завантажити додаток «Дія». З його допомогою, в мін цифрової трансформації мали б відслідковувати місцезнаходження хлопця. І так протягом усієї двотижневої самоізоляції.

Додому Кирило повинен добратися протягом доби. Після прибуття, одразу відправити перше фото з власного помешкання, і так кожні три години. Поліцейські попереджають: план – зробити світлини заздалегідь і покинути квартиру чи дім — провальний.

«Програма конкретно присилає різні завдання. Сфотографуйтеся біля ванної кімнати , біля вхідної двері, біля вікна, з тим — з тим предметом», — говорить начальник сектору превенції дніпровського відділу поліції Євген Орябинський.

Відтак, якщо фото не відповідають поставленому завданню, відправлені невчасно, або їх взагалі немає – додаток автоматично відправляє запит на 102. За адресою, де проживає ізольований, має виїхати слідчо-оперативна група. На місці реєструється адміністративне порушення, а справа передається до суду. Штраф – від 17 до 34 тисяч гривень. І виправдати самоізольованих можна лише у разі, якщо:

«Якщо у осіб, які перебувають на самоізоляції, є домашні тварини — вони мають право залишати двічі на день місце самоізоляції. Також залишати місце для придбання харчів у радіусі 2 км від місця свого проживання», — зазначає адвокат Андрій Верба.

Утім, більшість громадян такі умови не влаштовують. Тетяна працює і проживає у Польщі. Каже додому не їздила більше року — поїздку запланувала цьогоріч на травневі свята. Та сидіти на самоізоляції, певнить, не налаштована!

Такий варіант спрощує життя і правоохоронцям і туристам. Та гарантій, що вірус не проявиться згодом, після ПЛР-аналізу, — ніхто не дає. Більше того, інкубаційний період мутованого ковіду триває від 7 до 28 діб, зазначають інфекціоністи.

«У нас було дуже багато хворих, які приїжджали з-за кордону. Здавали тести на кордоні. Як в Україні, так і за кордоном. Результати були негативні, а через тиждень виявлялися вже клінічні прояви», — говорить інфекціоніст Володимир Чумак.

Через це, для прикладу, в Ізраїлі кожного прибулого туриста чи громадянина відправляють на двотижневу обсервацію у прикордонному місті, за власний кошт. А після — проводять повторний ПЛР-тест. Такі жорсткі умови, кажуть лікарі, доречно було б ввести і в Україні. Ну хоча б на періоди великих свят.

Загалом, за час пандемії у поліції встигли оформити більш ніж вісімсот штрафів за порушення самоізоляції.

Поділитися: