В Україні безробітні можуть отримати кредит від держави під 0%

В Україні безробітні можуть отримати кредит від держави під 0% - фото 1

З 1 січня 2022 року в Україні безробітні зможуть отримати безвідсотковий кредит від держави на створення власного бізнесу.

В Україні запрацювала нова бюджетна програма, що сприятиме економічній самостійності малозабезпечених сімей ("Рука допомоги"). Її мета: фінансова допомога від держави у започаткуванні власного бізнесу. Тобто безробітні можуть оформити кредит під 0% для створення власної справи.

Сама ж фінансова допомога складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн). Ці кошти можна використовувати тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Для цього у держбюджеті передбачено близько 100 млн грн.

Повернути гроші потрібно буде через три роки діяльності. Як зазначають у Мінсоцполітики, перевага у тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

«Якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно», — йдеться у повідомленні.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. А також надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості, а ще бізнес-план майбутньої справи. Зазначимо, що розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Раніше ми писали про те, що в Україні будуть щодня моніторити ціни на товари.

Реклама

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама