В Україні автомобільний бум: за місяць імпорт б\у іномарок виріс у півтора рази

В Україні автомобільний бум: за місяць імпорт б\у іномарок виріс у півтора рази - фото 1

За минулий місяць імпорт б\у іномарок виріс у півтора рази, у порівнянні з минулим роком. Про це повідомляє асоціація українських автовиробників. Вони підрахували, за вересень на вітчизняну реєстрацію стали майже 55 тисяч легковиків. Але що це: здешевлення машин чи нові умови розмитнення?

Цьогоріч іноземні автівки й справді заполонили вітчизняні дороги. Лише за місяць на українські номери стали майже 55 тисяч іномарок. І чи не вперше частка вживаних машин склала 84% від загальної кількості транспорту. Такі дані асоціації українських виробників.

Попит на іномарки виріс утричі, додають власники авторинків. Здебільшого на машини середнього та економ-класу. І це потягнуло догори ціни на них.

Утім подорожчали не всі автівки. Наприклад, люкс не зріс в ціні. Але якщо ціни поповзли вгору, а люкс, як і раніше, по кишені не всім, то чому автівок завозять більше? Економісти пояснюють — усе через нові правила розмитнення.

«Зростання розмитнення автомобілів пов'язане тільки з тим, що люди багато часу їх сюди ввозили в Україну, але не хотіли розмитнювати чекаючи якихось преференцій від держави. Зараз вони в цьому році цих преференцій домоглися і тепер починають дуже активно ставити авто на український облік», — сказав економічний експерт Кирило Огданський.

Доступне розмитнення іномарок запрацювало з 15 травня цього року. Зокрема, у середньому євробляхи та американські авто стануть українцям у 1000-1500 євро. Утім пільговий період діятиме лише до листопада.

Реклама

Реклама