В Україні 20% населення зможе безкоштовно вакцинуватися від Covid-19, — Віктор Ляшко

В Україні 20% населення зможе безкоштовно вакцинуватися від Covid-19, — Віктор Ляшко - фото 1

Імунізація запланована на першу половину 2021 року.

В Україні жителі вже в першій половині 2021 року зможуть безкоштовно вакцинуватися від коронавірусної інфекції. Близько чотирьох млн громадян імунізуються коштом міжнародних партнерів і уряду інших країн. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написав Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Стало відомо, що Україна, як одна з країн, яка залучена до роботи глобального механізму COVAX, має можливість отримати безкоштовно вакцини від коронавірусної хвороби в кількості доз, що дорівнює 20% населення. Часто отримую запитання про те, чи залучений до глобального механізму COVAX кандидат у вакцини від виробника Moderna. Так, залучений, — зазначив Віктор Ляшко.

Він також підкреслив, що вакцина, про яку йде мова, в 95% випадків попереджає ризик захворювання на коронавірусну інфекцію. Всього ж в Україну надійде вісім мільйонів доз — ними два рази вакцинують чотири млн українців.

Зі свого боку Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Європейський інвестиційний банк розглядає можливість перерозподілу 50 млн євро в межах спільного проєкту "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України" на протидію поширенню Covid-19. На ці кошти, за словами Шмигаля, планується закупити вакцину.

«Ми розраховуємо закупити ефективну і безпечну вакцину, яка буде мати перекваліфікацію ВООЗ, щоб вакцинувати частину населення щойна з'явиться така можливість», — додав Прем'єр-міністр.

Раніше ми писали, що в Україні для боротьби з коронавірусною інфекцією закуплять шість млн експрес-тестів. На це з бюджету виділять один мільярд гривень.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама