В Україні незабаром може подорожчати хліб: експерти пояснили причину

В Україні незабаром може подорожчати хліб: експерти пояснили причину - фото 1

Держава хоче покрити величезні борги на енергоринку. Їх накопичили перед виробниками зелених кіловат. Собі в збиток підприємці не зможуть працювати. Заплатить кожен з нас.

ЦІни з плюсом. Здорожчає навіть хліб. Що менша пекарня, то більша вартість смаколиків. Виробники дійсно підвищать ціни, бо самі платитимуть більше. За електроенергію. Нацрегулятор встановив тариф на транспортування світла на третину вищий, ніж діє сьогодні. Від грудня він становитиме 310-ть гривень за мегават. Адже держава хоче покрити величезні борги на енергоринку. Їх накопичили перед виробниками зелених кіловатів. Собі у збиток підприємці не зможуть працювати. Заплатить кожен з нас. Подорожчає навіть вітчизняна побутова техніка.

"Той же обігрівач, який ми випускаємо, зараз стоїть в районі тисячі гривень. А коштуватиме, власне, 1 800 гривень. Тариф на електроенергію - 1 гривня 73 копійки. Це якраз вартість доставки, транспортування. У ці послуги виводиться вартість електрики - на 2 гривні 86 копійок ", - говорить глава Асоціації виробників України Олександр Громико.
"Вважаю доцільним вирішення проблеми заборгованості, яка стоїть перед інвесторами, регулювати шляхом випуску ОВДП. Це абсолютно нормально, більш того ми неодноразово застосовували таку практику Під фіксовану суму заборгованості узгоджено випускати облігацію, а не вирішувати проблему за рахунок підвищення тарифів на передачу електроенергії", - пояснює економіст Борис Кушнірук.

 

Реклама