В Україні через швидкість поширення Covid-19 можуть ввести жорсткий карантин

В Україні через швидкість поширення Covid-19 можуть ввести жорсткий карантин - фото 1

Медики також розробили план із забезпечення медичної допомоги в разі погіршення епідемічної ситуації.

Уряд України введе жорсткий карантин, якщо за добу Covid-19 діагностують у 9,5 тисяч осіб. Однак посилення карантинних обмежень зупинить економіку країни. Про це заявив Президент Володимир Зеленський.

«Критичної для медичної системи України ситуація стане, коли буде від 9,5 тисяч щоденних заражень коронавірусом. Якщо у нас буде більше 9,5 тисяч інфікованих щодоби, ми будемо змушені вводити жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни, та буде дуже складно всім», — зазначив Володимир Зеленський.

Він також підкреслив, що знизити кількість заражених можна, якщо зменшити перебування громадян у місцях скупчення людей — зокрема і в церквах і під час проведення різних заходів.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що вже створено план із забезпечення медичної допомоги в разі погіршення епідемічної ситуації. У МОЗ вивели чотири рівні небезпеки.

● Перший рівень — від п'яти до семи тисяч випадків інфікування на добу. Таку кількість хворих медустанови країни можуть витримати.

● Другий рівень — від восьми до 10 тисяч хворих за добу. В цьому випадку МОЗ збільшить кількість ліжок у лікарнях на 30% від усього ліжкового фонду, а також почне роботи з обладнання тимчасових госпіталів за межами лікарень.

● Третій рівень — орієнтовна кількість хворих за добу — від 11 до 15 тисяч. У такому випадку розпочнеться мобілізація всіх медичних працівників, а також відкриття польових госпіталів. У МОЗ додали, що при такій добовій кількості інфікованих по всій країні буде введено "червоний" рівень небезпеки.

● Четвертий рівень — кількість хворих за добу — від 15 до 20 тисяч. Це означає, що ресурси системи охорони здоров'я вичерпані.

«Тут ми будемо змушені ввести активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений: ніхто не хоче, щоб країна опинилася на 3–4 рівні», — зазначив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.


Раніше ми писали, що в Україні коронавірусну інфекцію за добу діагностували у 5 469 осіб. Найбільше хворих виявили в Києві та Харківській області.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама