В одному з університетів Кривого Рогу створять сучасну технологічну лабораторію

06.11.2020, 19:49
Актуально
В одному з університетів Кривого Рогу створять сучасну технологічну лабораторію - фото 1

Опанувати професію майбутнього. В IT, інженерії, механіці чи робототехніці. Усе це можна буде у сучасному освітньому техно-хабі на базі Криворізького університету. Партнером проєкту виступила компанія Метінвест.

«Це буде сформовано ряд хабів, а саме наукові парки, технічні парки, стем-лабараторії, професійні лабараторії. А також науково-професійний дослідний центр. Які будуть допомагати розвивати основні напрямки науки та підвищувати науковий потенціал міста», - розповідає Дмитро Пополов, в.о. директора технологічного інституту ДУЕТ.

Майбутні спеціалісти програмуватимуть роботів, проєктуватимуть промислові машини та розбиратимуть їх до найменших деталей. В онлайн-режимі та навіть у віртуальній реальності.

«Ми взяли собі за мету, за допомогою наших партнерів з Метінвест зробити такі умови, коли наша молодь залишатиметься у місті, отримуватимуть саме гарну технологічну освіту. Може це навіть дуальна освіта, або освіта за кількома напрямками, економічна і юридична і айті освіта, металургія, гірнича справа», - повідомляє в.о. ректора криворізького ДУЕТ.

Синергія бізнесу, навчальних закладів та держави. Це освіта майбутнього – впевнені посадовці. Дуальна система, стем-лабораторії і техно-хаби на базі вишів – допоможуть студентам опанувати престижні професії майбутнього.

«Стем освіта у всьому світі є основою вже майже 20 років – запорукою, основою розвитку кожної країни, розвитку економіки, розвитку всіх інших галузей. Впровадження концепції стем-освіти сьогодні в загальноосвітній простір України це є тим першим базовим кроком, який дозволить подолати розрив між системою освіти і роботодавцями і залучити молодь до опанування високотехнологічної професії», - повідомляє Сергій Шкарлет, т.в.о. міністра освіти і науки України.

Компанія Метінвест системно підтримує роботу українських вишів та коледжів, виступає партнером конкурсу професійної майстерності ворлд скілс юкрейн, кейс-чемпіонату для студентів кейсрс. У Кривому Розі за фінансової підтримки компанії почав роботу Центр професійної підготовки, реалізується проєкт дуальної освіти у вишах та коледжах, а для найкращих студентів технічних спеціальностей працює стипендіальна програма.

«Цілий ряд програм вже реалізований по взаємодії з проффесионально технічними ліцеями нашого міста. Ми будемо їх тільки далі продовжувати, розвивати. Це і напрямки цікаві, які сьогодні називають дуальної системою освіти, грантові системи, стипендії і так далі», - ділиться Дмитро Шевчик, представник компанії Метінвест.

Сучасний техно-хаб уже впровадили в сумському виші. На базі Криворізького університету економіки і технологій такий простір запрацює вже найближчими тижнями.

Поділитися: