В облраді почали проєкт із відновлення культурної та історичної спадщин регіону

В облраді почали проєкт із відновлення культурної та історичної спадщин регіону - фото 1

Оскільки на території Дніпропетровщини розташовано понад 12 тисяч історичних об’єктів, 54 пам’ятники національного значення і 178 природних пам’ятників, але майже жоден із них не відповідає міжнародним стандартам.

Мета проєкту — це приведення до ладу більшості історичних місць області. Заплановано провести біля них освітлення та комунікації, встановити дорожні вказівники, загалом — облагородити.

«Напевно, важко буде знайти в нашій області людину, яка би вважала, що історія і культура не є важливими. В цій сфері є декілька фундаментальних проблем. Від відсутності належного зовнішнього вигляду цих об’єктів до елементарного інформування населення про наявність кожного з них, не кажучи вже про туристичну інфраструктуру», — пояснив заступник голови Дніпропетровської облради Мгер Куюмчян, який керує проєктом.


Також на базі кожної громади будуть створені робочі групи з числа носіїв історії краю і буде систематизована вся наявна історична інформація про пам’ятки. А на базі зібраної інформації встановлять інформаційно-навігаційні стенди українською та англійською.
Наразі робоча група, до складу якої увійшли історики, науковці, представники ОТГ, а також представники туристичного бізнесу, розробляє критерії. Далі за планом обласна рада оголосить конкурс проєктів власних туристичних цікавинок громад Дніпропетровщини. Переможці отримають співфінансування з обласного бюджету. На думку влади, ці дії мають призвести до пожвавлення туристичних потоків, як внутрішніх, так і зовнішніх. Що обумовить розвиток туристичної інфраструктури регіону, як то готелів або закладів харчування.

«Епідемія коронавірусу внесла значні корективи в наше життя, але з самого початку ми оголосили 2020-й роком гуманізму. Обласна влада зацікавлена у відродженні нашої культурної, історичної спадщини, розвитку туризму, благоустрої територій. Саме тому ми готові закласти гроші в обласному бюджеті на співфінансування таких проєктів», — сказав голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник.


Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що в Україні існує кілька тисяч орнаментів, якими прикрашають вишиванку. У кожній області візерунок свій.

Також в Індустріальному районі Дніпра житель міста знайшов людські останки. Фахівці кажуть, що ймовірно вони належать солдату Другої світової війни.

А ще ми писали про те, чому могила Олександра Поля вважалася втраченою. Виявилося, що все через помилку в координатах поховання.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Дніпропетровська обласна рада