В області за теплові борги конфісковують все, що можна продати на аукціоні

21.06.2020, 18:03
В області за теплові борги конфісковують все, що можна продати на аукціоні - фото 1

Комунальники Павлограду та Кривого Рогу кажуть: так, хоч якось намагаються повернути свої гроші та розпочати опалювальний сезон восені.

Тим часом у Дніпрі мешканці винні за тепло більш як 800 мільйонів. Як борються з боржниками в обласному центрі?
Аліна Моренко побувала у рейді. Та побачила, як конфіскують особисті речі.

Павлоград. Тут у центрі працює аптека – з боргами за тепло у 220 тисяч гривень. І хоча опалення відключили ще три роки тому, гроші підприємець так і не заплатив. Тож комунальники разом з виконавчою службою прийшли забрати меблі, аби продати їх на аукціоні. Фармацевтиня каже, меблі чіпати не можна – вони орендовані. Та документів, які це підтверджують, на місці немає. Не на камеру фармацевткиня розповідає, що працює тут уже 2 роки, а про проблеми й не підозрювала. Документ на оренду меблів принесла інша співробітниця. Про борги, каже, знає. Але власник аптеки запевнив, що з усім розбереться.

“Сказав, що буде якось вирішувати. Ну, він же повинен вирішувати, а не я”, - сказала фармацевтка Ірина.


Меблі не чіпають, а от виручку з каси забрали - 1137 гривень і 40 копійок.
На господаря аптеки комунальні та державні служби скаржилися 40 разів. Та чоловік борги ігнорує. Він винен не лише за тепло. Заборгував пів мільйона гривень за всю комуналку, а ще податковій і підприємцям. За 5 років не заплатив ні копійки, кажуть виконавці. Три тижні тому з аптеки вперше конфіскували меблі та виручку. Меблі лежать на складі. Їх виставлять на аукціон, аби погасити частину боргів підприємця. Та це крапля у морі, кажуть в “Теплоенерго”.

За даними тепловиків, - у місті взагалі велика проблема із платежами. Лише самі жителі завинили 150 мільйонів.

“Надсилаємо листи заборгованості боржникам. Якщо вони не реагують, ми вимушені звертатися до суду, за стягненням заборгованості. Після чого починаємо працювати з виконавчою службою”, - каже юрист КП “Павлоградтеплоенерго” Євген Поташников.


Лише цього року за борги арештували 32 квартири, та оголосили у розшук 17 автівок павлоградців. Двадцятьом заборонили виїжджати за кордон. А більш ніж 500 квартир завинили по 40 тисяч гривень кожна. І лише 43 родини у місті не мають боргів за комуналку.

«Це дуже великі кошти, і якби ми отримали б хоча б 50% від них - ми б не мали жодних проблем з ”Нафтогазом”, проведенням модернізацій. Це дозволило б скоротити витрати нашого підприємства», – розповідає директор КП “Павлоградтеплоенерго” Андрій Дубовськой.


У Кривому Розі ситуація схожа. Платіжки за тепло люди ігнорують. Заборгували вже понад 590 мільйонів гривень, кажуть у “Криворіжтепломережі”.

“Проводиться роз’яснювальна робота, бесіди з боржниками. Встановлюється їх фактичне місцезнаходження”, - сказала юристка КП “Криворіжтепломережа” Світлана Лотанюк.


Найчастіше за спожите тепло не платять у Тернівському районі міста. Там борг виріс до 20 мільйонів гривень. Тому комунальники й подають до суду на абонентів. Тоді у справу вступає виконавча служба. І конфісковує майно.

«Держвиконавець складає відповідний документ, який має процесуальну назву “акт”, і все це описується. Потім такі кремезні чоловіки, які разом з нами йдуть на рейд, беруть це майно та ми виносимо з приміщення. І віддаємо на відповідальне зберігання», - роз’яснює начальниця Інгулецького районного відділу виконавчої служби Кривого Рогу Тетяна Геращенко.


Далі речі оцінюють і продають. Гроші йдуть на погашення боргу. За 2020 рік тепломережа вже забрала свої 3.5 мільйони гривень. І почала готуватися до опалювального сезону.
А от у Дніпрі за спожите тепло платять 77% жителів – це великий показник, кажуть у мерії. Та якщо у людини все ж немає грошей на комуналку, є варіант відтермінувати виплату.

“Опалювальний сезон у нас 5 місяців. Це виходить сума близько 6 тисяч. І вона ділиться на 12 місяців. І людина платить близько 500 гривень на місяць”, - каже головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови Дніпра та його заступників Антон Андрієнко.


Якщо ви не готові віддати одразу всю суму за комуналку - є два види договорів. Реструктуризація або оплата частинами. Підписують його підприємства “Коменергосервіс” і “Теплоенерго”. Скористалися цією послугою лише 7% дніпрян.
До конфіскації майна у Дніпрі цього року ще не дійшли.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: