В області роблять безкоштовні операції з відновлення рогівки

В області роблять безкоштовні операції з відновлення рогівки - фото 1

На них у 2020 році з обласного бюджету виділили 11,2 мільйонів гривень.

Цим коштом проведуть близько 125 операцій, — повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

«Дніпропетровщина — єдина область України, яка втілює програму з безкоштовного відновлення рогівки. На це у 2020 році з обласного бюджету виділили 11,2 мільйонів гривень. Цим коштом оперуватимуть тих, хто має важкі захворювання та травми рогівки, зокрема й бійців АТО/ООС та членів їхніх родин», — розповів очільник регіону.


Вчасне відновлення рогівки дозволяє повернути зір, — пояснив директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валерій Сердюк.

«У Дніпропетровській офтальмологічній лікарні роблять унікальні для України операції з відновлення рогівки. Для цього мають кваліфікованих фахівців та високотехнологічне обладнання, одне з кращих у світі. Зокрема фемтосекундний лазер. Дніпровські лікарі фактично повертають до працездатності людей, які були сліпими. Тому до нас їдуть зі всієї країни та навіть із закордону. А завдяки обласній програмі жителі регіону мають виключну можливість зробити дороговартісну операцію безкоштовно», — наголосив чиновник.


Операції обласним коштом робитимуть жителям Дніпропетровщини, які стоять у черзі на імплантацію рогівки. Майже чверть суми використають на пацієнтів, яким відновлення рогівки потрібне терміново.

Нагадаємо, раніше у Дніпрі медики розробили програму для людей із гіпертонією. Пройти діагностику охочі можуть у лікарні ім. Мечникова.

Також 68 ОТГ Дніпропетровщини отримали "скриньки здоров'я" від ЄС. В них упаковані засоби індивідуального захисту для медиків і предмети першої необхідності.

А ще в Дитячій лікарні ім. Руднєва відкрили відділення хірургічної допомоги. Зараз це перше і єдине подібне відділення в області. Адже тут є можливість надавати комплексну допомогу в разі об'єднаних патологій.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.