В лікарні Мечникова відсвяткували День Всесвітньої амбулаторної хірургії

В лікарні Мечникова відсвяткували День Всесвітньої амбулаторної хірургії - фото 1

Зробили операцію — піднявся і пішов додому. Це коли пацієнта оперують без госпіталізації в стаціонар.

Такі втручання в Мечникова проводять вже декілька років поспіль. Незначний розріз в 1,5 сантиметри, а далі лікар управляє ходом операції автоматизовано. Щодня через центр амбулаторної хірургії проходить по 5–6 хворих.

“Пацієнтка у нас молода жінка. Їй 48 років. У неї величезна кіста на нирці. Наші хірурги проводять цю операцію, вони спробують за допомогою зонтів дістати цю кісту. Ми все зробимо для того, щоб жінка поїхала сьогодні додому”, — розповідає головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.


Трансляцію однієї з подібних операцій наживо вивели на великий екран.

“При лапароскопічній хірургії доступ в черевну порожнину здійснюється через 2–3 розрізи, розміром в 1,5–2 сантиметри, через які вводяться інструменти. А раніше ми як оперували — ми відкривали черевну порожнину розміром 20 сантиметрів. Мої руки повинні були туди увійти й маніпулювати”, — ділиться Микола Моісеєнко, кандидат медичних наук.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.