У Кривому Розі для школярів і студентів проїзд зробили безкоштовним

13.01.2020, 18:30
У Кривому Розі для школярів і студентів проїзд зробили безкоштовним - фото 1

Хто вчиться - їздить безкоштовно. Відтепер в Кривому Розі для школярів і студентів пільговий проїзд. Таке рішення прийняли депутати.

Де та як можна зекономити на транспорті - знає кореспондент 34 телеканалу.

О восьмій ранку Світлана з донькою Настею поспішає до школи. Їхати кілька зупинок. Завжди користуються тролейбусом. Так на 200 гривень в місяць дешевше, ніж маршруткою, каже жінка. А тепер ще вигідніше.

“Я одна виховую свою дитину, тому я намагаюся встигнути вчасно. І для мене це все-таки дуже-дуже зручно. Я дуже задоволена, що нам місто надало таку можливість - ні на маршрутках в два рази дорожче, а на тролейбусах”, - розповідає мати школярки Світлана.

Відтепер хто вчиться – їздить безкоштовно. Таке рішення затвердили на сесії. Пільги діють у тролейбусах, автобусах та трамваях.

"Школярам видали довідки в школі про те, що вони мають право безкоштовно їздити в громадському транспорті. А студенти їздять безкоштовно за пред'явленням студентського", - пояснює кондукторка Тетяна Бовт.

Школярам така економія подобається. Раніше за проїзд у трамваї чи тролейбусі платили 2,50, а в автобусі - 4 гривні.

"Зазвичай ми їздимо додому зі школі або в школу. Безкоштовний проїзд - це добре. Приблизно в день заощаджуємо по 10 гривень", - ділиться школяр Дмитро.

Пільговиків у Кривому Розі близько 230 тисяч, кажуть чиновники. 60 тисяч — школярів та студентів. Безкоштовні довідки для проїзду — тимчасові. Незабаром планують ввести «картку криворіжця», яка буде працювати за принципом електронного квитка.

“Сьогодні департаментом соціальної політики, освіти і науки проводиться закупівля багатофункціональних карток. По галузі освіти вже придбано 7700 карток, які будуть в найближчий термін видані їх користувачам”, - розповідає директорка міського департаменту соціальної політики Інесса Благун.

Обмежень у кількості поїздок немає, кажуть в департаменті соцзахисту. Місто із бюджету компенсує перевізникам проїзд пільговиків. На рік виділили 160 мільйонів гривень.

Юлия Стахальская

Хотите получать оперативные и важные новости прямо в свой мессенджер? Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: