В "Інституті розвитку Кривого Рогу" створили карту для туриста

В "Інституті розвитку Кривого Рогу" створили карту для туриста - фото 1

Над проєктом кілька місяців працювала команда географів, істориків і краєзнавців. Вони навіть вигадали свій особливий шрифт, який має стати брендом Кривого Рогу.

“Деталі” першими пройшли цим маршрутом.

Головний вокзал – залізничні ворота Кривого Рогу. Історична пам’ятка кінця дев'ятнадцятого століття нині під державною охороною.

"Людина виходить вночі, рано-вранці, київський потяг. Щось так темно, сіро, а тут — бац і така гарна, дивовижна будівля. Добовий тур ми починаємо саме тут, на цій площі. Знаємо із чого робилася ця кам'яна будівля. Це метапісковики аркозові, які відслонюються на південному ГЗК", — розповідає гід та науковий консультант Володимир Казаков.


Південний гірничо-збагачувальний комбінат також є серед об'єктів туристичної карти. Це чи не найпопулярніше для туристів місце, каже Володимир Леонідович.
Ще одна пам'ятка — Човникова станція. Саме її зображують на сувенірах. Далі — Атріум із залишками старовинної церкви, яку свого часу зруйнували більшовики. І пам'ятник Святому Миколаю, якого вважають покровителем Кривого Рогу.

"Спочатку ми вибрали основні напрямки, найцікавіші місця нашого міста. Розділили їх на кілька основних зон: музеї, індустріальні об'єкти, історичні об'єкти, архітектурні споруди", — ділиться Ганна Літвінчук, провідна фахівчиня з туризму "Інституту розвитку міста".


На карті – 55 об'єктів. Під малюнком – коротка інформація про пам'ятник або місце. А ще є функція інтерактивного маршруту.

"Вирішили, що буде дуже доречно втілити в цій карті особливий плюс — код, розроблений Гуглом. Для чого він потрібен? Для того, щоб будь-який відвідувач, користувач інтернету, в пошуковій системі Гугл зміг ввести елементарний набір цифр і букв, і за допомогою звичайного пошуковика отримати геолокацію, детальну інформацію про цей об'єкт", — пояснює Ольга Крамаренко, начальниця відділу промтуризму "Інституту розвитку міста".


Пошукова система прокладе шлях, покаже перелік маршрутів громадського транспорту чи найкоротшу дорогу пішки.
Презентують карту 22 лютого.

"На ярмарці екскурсій наші гіди будуть презентувати об'єкти, про які ми говоримо в карті. Одним з об'єктів буде кар'єр ПГЗК, на який ми теж повеземо екскурсію", — каже Олена Галич, провідна фахівчиня з туризму "Інституту розвитку міста".


Після презентації карти роздаватимуть гостям міста у готелях та даруватимуть на міських заходах.

Юлія Стахальська

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама