В Інгулецькому районі Кривого Рогу висадили дерева

Спеціалісти Інгулецького ГЗК розсадили близько двох із половиною тисяч саджанців акації та гледичії. Усе — завдяки екологічній програмі Метінвесту.

Близько двох із половиною тисяч саджанців акації та гледичії. Все розсадили спеціалісти Інгулецького ГЗК на одному гектарі відвалу. Ці рослини невибагливі, гарно приживаються на суглинках і швидко ростуть. В екологічній програмі Метінвесту зеленим технологіям відведено особливе місце. І початок грудня — саме той час, коли можна висаджувати молоді дерева.

«Ми дослідили, що прийняття таких порід, як акція і гледичія, становить більше ніж 90%. Зелений щит вже ми побачимо на третій-четвертий рік, пятий-сьомий рік ми вже побачимо посадку, яка вже буде для міста корисна», — розповідає директор підприємства з озеленення Олександр Соколов.

Щоб урізноманітнити рослинність на відвалі, фахівці висаджують і плодові дерева: абрикос, шовковицю, груші та яблуні. Поміж ними та на укосі висівають багаторічні трави, стійкі до посухи. Особливо комфортно на відвалі Інгулецького кар’єру росте курай іберійський. Рослина досягає висоти людського зросту.

«Щорічно підприємство Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат розробляє заходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища. Зокрема і озеленення прилеглої території та об’єктів промисловості. Цей захід нам дозволяє відновити екосистему та порушені землі підприємства», — коментує начальник відділу охорони навколишнього середовища Інгулецького ГЗК Євген Бохонський.

Роботи з біологічної рекультивації на відвалі проводять уже три роки. Зелені насадження минулих сезонів помітно підросли і змінили вигляд промислового об’єкта. Загалом цього року за ініціативи Інгулецького комбінату компанія Метінвест висадила близько шести тисяч дерев та чагарників.

Реклама

Реклама