В Індустріальному районі Дніпра житель міста знайшов людські останки

28 травня, 14:22
Один из эпизодов обороны Днепропетровска - подрыв отступающими советскими войсками Амурского или Старого моста - фото 1
Один из эпизодов обороны Днепропетровска - подрыв отступающими советскими войсками Амурского или Старого моста

Спеціалісти кажуть, що ймовірно вони належать солдатові Другої світової війни.

Що робитимуть із цією знахідкою?
Дивіться у сюжеті.

Неподалік від інших домівок власник ділянки вирішив звести будинок. Почав копати фундамент і натрапив на людські рештки. У землі поряд із кістками знайшли взуття, сумку для набоїв та гільзи для гвинтівки Мосіна. Однак самої зброї не було. Сусідка Марина Павлівна розповіла: разом із чоловіком почули звістку і жахнулися.

«Ми спочатку подумали не дуже хороше. Раніше, коли наших будинків не було, тут була густа лісопосадка. І вбивства були. Ось. Усе було це. Всі ми це чули», — розповідає місцева жителька Марина Пустова.


Про несподівану знахідку господар ділянки повідомив у поліцію. Потім за допомогою звернувся і до пошуковців.

«Нами встановлено було, що солдат був зі складу 169-ї стрілецької дивізії, яка в серпні і вересні 41-го року обороняла місто в цьому районі і зазнала тяжких втрат», — сказав керівник спеціалізованої пошукової організації Андрій Біжко.


Імовірність такої версії підтвердив і місцевий краєзнавець.

«Це дійсно можливо, бо на Лівобережжі нашого міста якраз відбувалося дві такі великі хвилі бойових дій. Це 1941-й рік, оборона нашого міста. Останній рубіж оборони якраз пролягав на лівому березі», — ділиться історик-краєзнавець Максим Кавун.


Після пошукових робіт останки невідомого бійця передали до міської ради Дніпра. Вони знаходяться на експертизі.

«На сьогодні ми вирішуємо питання про перепоховання його останків в одну із братських могил. У нас існує на території міста кілька братських могил. І після дотримання всіх юридичних процедур ми його туди перепоховаємо», — заявив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.


Людські рештки у Дніпрі знаходили й у минулому році. Однак, — кажуть фахівці, — містяни щоразу не знають, як діяти.

«Якщо хтось знаходить останки, треба терміново повідомляти: або до управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради, або на гарячу лінію міського голови. Відразу буде передано також до управління, з'їздять спеціалісти, буде зафіксована і викликана відповідна команда», — пояснює начальниця міського управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва.


Самостійно ж викопувати їх не радять. Бо кажуть, що разом із останками пошуковці нерідко знаходять снаряди, що можуть вибухнути.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: