У Дніпропетровській області через карантин перевіряють школи: які порушення знайшли?

У Дніпропетровській області через карантин перевіряють школи: які порушення знайшли? - фото 1

Держпродспоживслужба разом із поліцією проводять спільні рейди. Кажуть: у третині шкіл є порушення.

На Дніпропетровщині вже 191 клас пішов на самоізоляцію. І ще одна школа — повністю на онлайн-навчання. Кількість хворих серед школярів зростає щодня. Чи дотримуються в навчальних закладах карантинних вимог?

Семикласник Артем носить маску і на перерві, і на уроці. У ній, — зізнається, — не завжди зручно. Втім, розуміє, чому це важливо.

«Так, треба надівати маску завжди. І на уроках бути в масках, щоб не захворіти. У нас у школі є антисептики, і їх просто треба капнути, і протерти руки», — каже учень школи № 17 Артем Притула.

Чи всі класи забезпечені антисептиками, милом і серветками перевіряє Держпродспоживслужба разом із поліцією.

Особлива увага — їдальні. Діти повинні сидіти, зберігаючи дистанцію. У 17-й школі учні можуть харчуватися як гарячими стравами, так і сніданками з ланчбоксів.

Крім того, всі співробітники школи повинні бути забезпечені масками.

Заходять і до медкабінету. Лікар перевіряє температуру шкільних працівників та веде журнал. Також у закладі повинні постійно проводити дезінфекцію і провітрювати приміщення на перервах. Серед вимог — і розмежування навчальних потоків. Так, у молодших і середніх класів перерва розпочинається в різний час.

«Ми розмежували наших дітей на різні входи до навчального закладу, тобто розмежували час початку уроків, зробили підвісну зміну — це паралель шостих класів, яка починає своє навчання з десятої ранку. Всі діти у нас заходять і виходять на окремі входи», — зазначає директор школи № 17 Ольга Кардіані.

Перевіривши всі пункти карантинних вимог, у закладі порушень не знайшли.

А ось у 113 школі порушення вже на вході. Тут поруч із рукомийниками — питні фонтанчики. Ще один недолік — урни для використаних масок є лише на вході. Повинні бути і на поверсі, і в туалетах.
Заступниця директора із зауваженнями згідна.

«Усі зауваження, які зробили в ході перевірки, усунемо вже в найкоротший час, починаючи з цього моменту, ми їх почнемо усувати», — зазначає заступник директора школи № 113 Ніна Бойко.

Розмір штрафу, який має сплатити школа, призначить керівник Держпродспоживслужби. Пізніше до закладу прийдуть із повторною перевіркою.

«Рейди розпочалися вже цього тижня з понеділка. Поки лише у Дніпрі і Кривому Розі, оскільки там найбільша небезпека спалахів у школах. Ми вже деякі школи закрили, вони на самоізоляції», — пояснює голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.


Про рейди заздалегідь не попереджають. Відвідали вже до тисячі шкіл і садочків — у третині з них виявили порушення. На 12 навчальних закладів склали адміністративні протоколи.

Реклама