У Дніпрі пройшов перший етап відбору на Олімпійські ігри з художньої гімнастики

05 березня, 17:29
У Дніпрі пройшов перший етап відбору на Олімпійські ігри з художньої гімнастики - фото 1

Олімпійські ігри пройдуть влітку цього року.

Перший відбір на Олімпійські ігри з художньої гімнастики пройшов у Дніпрі. В Кубку України взяли участь 250 найсильніших спортсменок із 15 обласних центрів. Змагання тривали три дні. Кому випала нагода далі боротися за участь у чемпіонаті? І які результати показали дніпровські гімнастки?

Найкращі художні гімнастки з 15-ти міст України. Всі — на спільній арені у Дніпрі. Новий спорткомплекс і професійні тренери. Саме за цими критеріями й обрали Дніпро для проведення кубку України.

Протягом трьох днів спортсмени 15-ти областей буквально жили в одному залі. Репетиції від самого ранку. А потім — змагання.

Амілія з командою до Кубка готувалися місяць. Щодня — по 5 годин тренувань. Навіть після перших виступів не розслабляються. Розминка, повтори. Кажуть: інакше — ніяк. Попереду — вирішальний бій.

«Ми виступали з п'ятьма мечами. Вправа поставлена дуже добре. Намагалися поставити вправи по правилам, щоб було більше балів», — розповідає гімнастка з Дніпра Амілія Лавринець.
«Ми не маємо право виступити погано, ми повинні відстояти і в цьому залі всіх, хто допомагав просуванню цих змагань. Ну, і, звісно, свою улюблену область», — зазначила головна тренерка з художньої гімнастики у Дніпропетровській області Наталія Ерьомова.

І дійсно відстояли, шістьма медалями. Половину взяла Амілія Лавринець індивідуальними виступами. За кількістю призових місць Дніпро — друге у рейтингу.

А от лідери — збірна України з художньої гімнастики. У них найбільша кількість медалей. Зокрема фіналістка Кубка світу Влада Нікольченко взяла 2 срібла.

«Місця різні — бувають і злети, і падіння. Це великий спорт, тут усе непередбачувано. Напевно, найбільші досягнення — це ось у 2019-му році на чемпіонаті світу я заробила бронзову медаль. На європейських іграх дві бронзи і на Європі теж бронза», — розповідає гімнастка збірної України Владислава Никольченко.

Кубок України — перший відбірковий етап. Далі на переможців чекає підготовка до світових змагань. А після — лише дві найкращі гімнастки зможуть представити Україну на олімпійських іграх.

«Гімнастки проходять відбір на Олімпійські ігри. У нас є дві ліцензії, хто буде кращими протягом цього року. Залишилося п'ять місяців. Цей турнір іде в рахунок. Це перший етап відбору. Будемо сподіватися, що ті, хто проявлять характер, підуть далі», — зазначає віцепрезидент Федерації художньої гімнастики України Ірина Рядно.

Олімпійські ігри пройдуть улітку цього року.

Поділитися: