В Амстердамі вирішили повернути "скіфське золото" в Україну

Фото: Музей історичних коштовностей України - фото 1
Фото: Музей історичних коштовностей України

В апеляційному суді Амстердаму в Нідерландах прийняли рішення щодо долі “скіфського золота” — колекція повернеться в Україну.

З 2015 року триває судовий процес щодо долі “скіфського золота”, колекції прикрас, знайдених археологами на території України, яка вже вісім років знаходиться в Нідерландах. І ось сьогодні судом Амстердама було ухвалено остаточне рішення.

Про подію повідомив Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці у Twitter.

Володимир Зеленський назвав подію “довгоочікуваною перемогою” та виразив свою вдячність суду за справедливе рішення.

Відомо, що вирішальне засідання щодо цієї справи провели ще у квітні, проте рішення оголосили тільки зараз.

Колекція з 565 експонатів, що знаходились у кримських музеях, вивезли з України на виставку до Амстердамського археологічного музею Алларда Пірсона ще до того, як Росія анексувала півострів.

Українським законодавством передбачено, що такі експонати є частиною музейного фонду України і куди повернуться експонати вирішує Міністерствол культури.

У грудні 2016 року окружний суд в Нідерландах вже планував повернути скіфське золото Україні, однак у серпні 2017 року кримські музеї оскаржили це рішення.

У 2019 році Апеляційний суд Амстердама відкладав ухвалення остаточного рішення по цій справі, проте сьогодні, 26 жовтня 2021 року, воно, нарешті, було прийнято на користь України.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Іспанії група людей захопила музей та погрожує масовим самогубством. В Мадриді група людей захопила один із залів музею Прадо та погрожують покінчити життя самогубством, якщо влада не виконає їх вимог. Музей захопили жертви рапсового масла, через яке в середині 1981 року іспанські лікарні були заповнені пацієнтами.

Реклама

Реклама