В агентстві ЄС визнали зв'язок між AstraZeneca і тромбами

06 квітня, 16:33
В агентстві ЄС визнали зв'язок між AstraZeneca і тромбами - фото 1

Високопоставлений представник Агентства з лікарських засобів ЄС зробив заяву на тему зв'язку між вакцинацією препаратом AstraZeneca і виникненням тромбів у окремих вакцинованих людей.

Як повідомляє "Європейська правда", заяву зробив глава відділу вакцинації Марко Кавалері.

«На мій погляд, зараз ми можемо це сказати: очевидний зв'язок з вакциною. Але що викликає таку реакцію, ми ще не знаємо. Ці церебральні тромбози з недостатністю тромбоцитів, мабуть, є основним чинником, що вимагає дослідження. У підсумку в найближчі кілька годин ми скажемо, що зв'язок існує, але нам ще належить зрозуміти, як це відбувається», – сказав він.

За словами Марка Кавалері, серед вакцинованих людей більше випадків церебрального тромбозу з дефіцитом тромбоцитів у молодих людей, ніж очікували в Агентстві з лікарських засобів ЄС.

«Наш процес оцінки ще далекий від завершення. Справа в тому, що цього тижня ми почнемо давати деякі попередні визначення, але навряд чи у нас вийде вказати вікові обмеження, як це зробили різні країни. З тієї простої причини, що ми є регулюючим органом і повинні мати дуже точні дані про співвідношення ризику і користі», – сказав Марко Кавалері.

Досі вакцину в агентстві рекомендували як безпечну. І, як і британо-шведський виробник, указували на відсутність доказів зв'язку між вакциною і тромбами.

Однак кілька країн ЄС, включаючи Німеччину, обмежили використання вакцини.

«Ми намагаємося отримати точну картину того, що відбувається, щоб детально визначити, наскільки цей синдром викликаний вакциною», – додав глава відділу вакцинації.


Раніше ми писали про те, що стало відомо про штам COVID-19 із подвійною мутацією.

Джерело: Європейська правда
Поділитися: