В аеропорту Дніпра стартувало будівництво нової злітно-посадкової смуги

Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА - фото 1
Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА

В аеропорту Дніпра стартували роботи зі зведення злітно-посадкової смуги, перону та руліжних доріжок. Після завершення робіт летовище зможе приймати найбільші літаки, а пасажиропотік зросте до кількох мільйонів на рік.

«Будівництво злітно-посадкової смуги аеропорту Дніпра — історична подія. Важливий проєкт для Дніпропетровської області та для України в цілому. Адже сучасне летовище — не лише можливість подорожувати з комфортом. Це залучення інвестицій, розвиток економіки, інфраструктури, туризму», — сказав перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов.

Злітно-посадкову смугу будує міжнародна компанія Onur Construction International. Роботи виконуються державним коштом.

Нову смугу подовжать на кількасот метрів — до 3200 м. Вона буде завширшки 45 м. Встановлять новітнє світлосигнальне та радіотехнічне обладнання. Воно дозволить садити літаки навіть у туман. Зроблять і новітню систему енергоживлення, потужне водовідведення та сучасні очисні споруди.

Як виглядає злітно-посадкова смуга зараз- фото 195267

Як виглядає злітно-посадкова смуга зараз
Фото: Пресслужба Дніпропетровської ОДА

Паралельно приватний інвестор – группа DCH працює над зведенням нового терміналу.

«Буде три будівлі — пасажирський термінал, VIP-термінал та адміністративно-побутовий комплекс», — сказав представник DCH Павло Прусак.

Після завершення будівництва зміниться категорія летовища. Там зможуть приймати навіть найбільші літаки. Зокрема — Boeing 777 та Airbus A330.

Щороку летовище нарощуватиме пасажиропотік. Спершу його планують збільшити у 2,5 рази – до понад 1 млн пасажирів на рік. Максимально прогнозують до 4 млн людей.

Реклама

 

Реклама