Уже рік Фонд Ріната Ахметова допомагає країні впоратися з коронавірусом

22 лютого, 21:30
Уже рік Фонд Ріната Ахметова допомагає країні впоратися з коронавірусом - фото 1

Рік тому в санаторій у Нових Санжарах (Полтавська область) заселили 105 українців та іноземців, яких евакуювали з епіцентру спалаху SARS-CoV-2/COVID-19 — китайського Уханя.

Люди, яких помістили у санаторій на 14-денну ізоляцію, були пригнічені та налякані. Не тільки вірусом, а й агресивною реакцією місцевих жителів, які намагалися атакувати автобус, щоб не пустити їх у Нові Санжари.

«Нам було страшно. Нас закидали камінням і ображали», — розповідала журналістам одна з тих, хто перебував у автобусі.


Щоб підтримати евакуйованих, Фонд Ріната Ахметова направив у Нові Санжари вантажівку з гуманітарною допомогою. Вона прибула до місця призначення 22 лютого 2020 року.

«Фонд доставив для всіх, хто знаходився в обсервації, "набори турботи". З теплими пледами, одягом, предметами гігієни та іграми для дітей. Щоб люди відчували, що вони не залишилися один на один із бідою», — говорить директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.


Фонд також організував для евакуйованих з Уханя та їхніх родичів лінію психологічної допомоги.

«По суті, саме з відправки гуманітарного вантажу в Нові Санжари і почався проєкт Фонду Ріната Ахметова "Боротьба з COVID-19 в Україні". Рінат Ахметов прийняв рішення виділити на боротьбу з пандемією 300 мільйонів гривень. Він об'єднав ресурси благодійного Фонду, ФК "Шахтар" і бізнесів "SCM" для допомоги державним лікарням. Почалася велика і системна робота у тісній координації з Міністерством охорони здоров'я. Ми отримали перелік головних медичних потреб і вийшли на міжнародні ринки медичного обладнання. Крім того, наші представники були інтегровані у роботу антикризових штабів по всій країні. Це допомогло визначати больові точки в забезпеченні лікарень і враховувати їх при плануванні поставок обладнання та витратних матеріалів, в яких мали потребу медики», — сказала членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.


За кожен апарат ШВЛ, за кожен кисневий концентратор, за кожну коробку тестів Фонду Ріната Ахметова доводилося конкурувати з десятками інших покупців, серед яких були цілі держави.

«Це була дуже жорстка конкуренція. Але ми змогли закупити і передати в опорні лікарні всіх регіонів України 155 кисневих концентраторів, 337 тисяч експрес-тестів, більше 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів. Ключовим елементом допомоги Фонду стали 207 апаратів ШВЛ — це найбільша поставка подібного обладнання в Україну за час пандемії. Всього допомогу Фонду отримали 505 медустанов у 203 населених пунктах. Проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" став найбільшою, наймасштабнішою і найсистемнішою приватною ініціативою, спрямованою на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. Співпраця бізнесу з владою під час епідемії дала час державі адаптуватися до безпрецедентної ситуації і направити необхідні ресурси туди, де це було потрібно найбільше», — додає Наталя Ємченко.


"Боротьба з COVID-19 в Україні" — це масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду "Рінат Ахметов — Порятунок життів". Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у межах цієї програми був реалізований проєкт "200 швидких для України". Тоді за рекордно короткі пів року державні медзаклади в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням. Але проєкт не тільки про обладнання та витратні матеріали для державних лікарень. Це і соціальні акції, й освітні проєкти для лікарів, школярів і вчителів. Медиків Фонд у співпраці з МОЗ навчав роботі на апаратах штучної вентиляції легенів та розповідав на вебінарах про останні методи лікування COVID-19. Учасниками конференцій стали понад 2 тисячі лікарів з усієї країни.
Відеопроєкт "COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень" допоміг лікарям відділень інтенсивної терапії навчитисья користуватися апаратами ШВЛ, які в лікарні поставляв Фонд Ріната Ахметова.
Для вчителів Фонд у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації випустив серіал "Карантин: онлайн-сервіси для вчителів". Він допоміг педагогам адаптуватися до дистанційної освіти.
А для дітей, переведених на онлайн-навчання, був запущений серіал "Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту". Ведучими проєкту стали гравці футбольного клубу "Шахтар" і національної збірної України Андрій Пятов і Сергій Кривцов, які мотивували дітей займатися спортом у домашніх умовах і показували, які вправи найбільш корисні.

У 2021 році проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні" триває.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: