Успішне лікування хворих надихає не здаватися: анестезіологи про боротьбу з Covid-19

Успішне лікування хворих надихає не здаватися: анестезіологи про боротьбу з Covid-19 - фото 1

По кілька днів поспіль, без відпусток і перерві. У такому режимі працюють анестезіологи під час пандемії — бо саме вони опікуються найважчими пацієнтами із ковід. Що надихає ії не здаватися — розказують лікарі.

Щодня анестезіологи — на передовій боротьби з пандемією. Під їхнім наглядом — найтяжчі пацієнти з ковідом.

«Перший наш хворий, який був найважчий, коли почалася епідемія, — молода людина до 40 років. Він вентилювався 2 місяці і ми випустили його додому. Для нас такі хворі — це велика перемога», — каже доктор медичних наук, професорка, віцепрезидентка Асоціації анестезіологів України Олена Клигуненко.

Медперсонал реанімаційних відділень ще ніколи не працював у такому режимі — по кілька змін поспіль, без відпусток і перерв.

«Лікарі працюють, звичайно, з дуже великим фізичним і психічним навантаженням. Тому що коли ти стаєш доктором — ти все-таки береш на себе відповідальність за життя інших людей», — наголошує лікар.

Анестезіологиня зі стажем Олена Клигуненко каже: успішне лікування хворих надихає не здаватися та продовжувати боротьбу за здоров'я людей.

«Не все вимірюється грошима в нашому житті. Є ще емоційна віддача. І якщо вона припиниться — то тоді звичайно буде дуже складно лікарям-анестезіології працювати. Без цього знеструмлюєшся», — додає Олена.

На запитання щодо профілактики та лікування коронавірусної інфекції експертка відповідала під час прямої трансляції.

«Останнє оновлення протоколу було пару днів назад, воно стосувалося того, що хворих можна виписувати з стаціонарів, передаючи їм в оренду кисневі концентратори, якщо ці хворі кисневозалежні», — зазначає анестезіологиня.

 

Нагляд за такими пацієнтами вдома — продовжують сімейні лікарі, зазначила фахівчиня. Олена Клигуненко стала черговою гостею проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

«Мені здається, що треба говорити з людьми для того, щоб їм пояснювати. І цей проект, він на сучасних технічних засобах заснований. Всі не почують, але хтось почує, змінить своє ставлення до того ж щеплення», — каже доктор медичних наук, професорка, віцепрезидентка Асоціації анестезіологів України Олена Клигуненко.

За увесь час дії проєкту на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова відео переглянули понад 16 мільйонів разів.

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова запускає проєкт психологічної підтримки онкохворих.

Реклама

 

 

Реклама