Уряд знизив ставку на іпотеку

27 січня, 18:43
Уряд знизив ставку на іпотеку - фото 1

До минулої осені у низці банків ставка знизилась до 10 %, а зараз рішенням Уряду її зменшили до 7 %.

Затверджена Кабінетом Міністрів України постанова "Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів" передбачає, що Фонд здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7 % річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їхньої вартості. Компенсацію відсотків Фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку у гривні в уповноваженому банку.

Скористатися цією компенсацією зможуть як українці, які прагнуть купити квартиру, так і ті, хто хоче побудувати будинок самостійно. Зниження вартості іпотеки стосуватиметься лише того житла, яке побудоване після 2015 року.
Здешевлення вартості іпотечних кредитів функціонуватиме у межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Прем’єр-міністр має затвердити рішення про зниження ставки на іпотеку через два дні – 29 січня.

Нагадаємо, раніше Уряд озвучив план зі зменшення тарифів. Наприклад, Кабінет Міністрів України працює над річними продуктом на газовому ринку. Планується, що тариф від газопостачальних компаній буде фіксованим протягом року.

Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: