Уряд роздаватиме по 150 тисяч трудовим мігрантам

14 лютого, 17:09
Уряд роздаватиме по 150 тисяч трудовим мігрантам - фото 1

В Уряді – нова ідея: роздавати по 150 тисяч гривень трудовим мігрантам. Так хочуть повернути професійні кадри та відновити вітчизняну економіку.

Проєкт представив особисто Прем’єр-міністр України і направив на розгляд Верховній Раді. Якщо документ приймуть, він змінить два попередні закони — про соцстрах та зайнятість населення.

Та гроші видаватимуть лише під відкриття власного бізнесу на Батьківщині. І за певних умов. Усі наші герої — мігранти. Аліна, наприклад, уже повернулася до України. Два роки тому працювала у Польщі на заводі. І заробила... 80 тисяч гривень. Тож у планах — вкластися в бізнес із відновлення волосся.

А Валерія трудилася на полях Англії та Німеччини. Збирала фрукти у ящики. Каже: про гроші від українського уряду почула від нас. Та все ж не знає, який саме бізнес можна відкрити на таку суму.

А Дмитро й взагалі відмовився повертатися на Батьківщину. Навіть за 150 тисяч. Він зараз живе і працює у Польщі.

Каже: платять достатньо, тож на заробітках пробуде ще роки два.

Та в українському уряді запевняють: їхня пропозиція — таки зацікавить мігрантів. Прем’єр-міністр пояснює: дають до 150 тисяч, докладаєте ще стільки ж — і відкриваєте власний бізнес в Україні.

«Ми розраховуємо, що така підтримка від держави дасть стимули для людей залишатися в Україні, відкривати малий або сімейний бізнес, інвестувати кошти у свою громаду», — говорить Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

В економічних експертів — одразу ж багато запитань. Адже у проєкті закону не прописано ані механізм виплат, ані те, як саме обиратимуть мігрантів-бізнесменів. Щоправда, є кілька цифр.

Гроші братимуть із фонду соцстрахування на випадок безробіття.

Та як приблизно працюватиме система — вже можна побачити на Дніпропетровщині. Ініціатор програми — мер Павлограда Анатолій Вершина.

Розповідає: місто із 2017-го року виділяє гроші майбутнім підприємцям на бізнес. Спочатку було лише 30 тисяч гривень на рік, цього ж буде вже 200. А обирає проєкти спеціальна комісія.

«Більшість там досвідчених бізнесменів, депутати міської ради, і вони дають відповідну оцінку цього проєкту», — зазначає Анатолій Вершина.

І за три роки в місті відкрили 7 бізнесів.

«Три кафе, вирощування грибів, а також останній був це — комп’ютерна майстерня», — додає мер Павлограда.

Позмагатися за бюджетні гроші може будь-хто віком до 35 років і з бізнес-планом. Але проєкт має бути корисним і цікавим для Павлограда.

У Павлограді гроші молодим підприємцям дають, аби ті й не думали виїжджати на заробітки. У мерії кажуть: краще допомогти їм тут, ніж потім повертати "смачними" пропозиціями.

Якщо нардепи схвалять проєкт, по 150 тисяч на бізнес в Україні даватимуть уже з січня 2022-го. І ці гроші можуть зацікавити 360 тисяч заробітчан, — кажуть в Уряді. Усіх, хто через пандемію так і не зміг виїхати на сезонну роботу за кордон. Поки що.

Поділитися: