Уряд і інвестори в "зелену" енергетику підписали меморандум

11.06.2020, 10:51
Уряд і інвестори в "зелену" енергетику підписали меморандум - фото 1

Вистражданий за 9 місяців документ дозволить не поховати вітрові та сонячні електростанції, а добудувати ті, що вже у процесі. А ще — визначити, яким буде "зелений" тариф, за яким держава буде купувати у виробників "чисті" кіловати.

«Нам запропонували умови, на які більшість компаній погодилися. Це скорочення на 7,5% проєктів від 15 року до кінця 19 року і додатково на 2,5% для проєктів, які будуть побудовані до кінця 2020 року. Я розумію Прем'єр-міністра, він сьогодні зробив усе, щоб допомогти всім, і як можна менше скоротити "зелений" тариф і менше залишили, щоб продовжити будувати вітрові та сонячні проєкти», — сказав Андрій Конеченков, Голова Української вітро-енергетичної асоціації.


Правда, підписи поставили не всі. Асоціація сонячної енерегетики взяла час на роздуми — надто вже сильно врізали тариф.

Раніше про "зелене світло" для "зелених" заявив і Прем'єр. Він переконаний, що Меморандум допоможе заощадити державі до 6 млрд гривень на рік. А інвестори нагадують: через поступки добровільно віддають 80 млрд грн майбутнього доходу на користь України.

«Україні вдасться уникнути міжнародних арбітражів і зберегти свою репутацію перед міжнародними інвесторами. Це все — частина нашої дорожньої карти щодо виходу з енергетичної кризи», — заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: