Укрзалізниця вимагає повернути в потяги поліцію: у МВС кажуть, що за це доведеться платити

Укрзалізниця вимагає повернути в потяги поліцію: у МВС кажуть, що за це доведеться платити - фото 1

Про правоохоронців у вагонах заговорили після нападу на Анастасію Лугову.

Повернути поліцію в поїзди. Цього вимагає Укрзалізниця від Міністерства внутрішніх справ України. Про правоохоронців у вагонах заговорили після нападу на Анастасію Лугову цієї п'ятниці. Жінка з маленьким сином їхала рейсом “Маріуполь—Київ”, коли до її купе увірвався невідомий, жорстоко побив та хотів зґвалтувати. Як зараз почуває себе постраждала та хто мав відповідати за безпеку жінки?

Вся у синцях і гематомах та зі зламаною щелепою. На киянку Анастасію Лугову минулої п'ятниці в купе потяга напав невідомий.

«До нас у купе зайшов незнайомий чоловік. Я прокинулася від того, що він мене бив, це були сильні удари по голові, далі була спроба зґвалтування», — розповідає постраждала Анастасія Лугова.

Жінка розповідає: врятувалася дивом. Разом із нею тоді їхав маленький син, і під приводом заспокоїти дитину вона змогла вирватися з рук насильника. Зараз постраждала у лікарні, і на неї чекає ще не один місяць реабілітації.

«Так я буду ходити ще три тижні, місяць приблизно, але всі синці минуть через півтора-два місяці. Ну в мене струс мозку», — продовжує постраждала.

Анастасія додає, що тоді на її крики ніхто не відреагував, не допомогла навіть провідниця. Прихисток жінка знайшла лише у сусідньому вагоні. Зловмисника ж затримали — на вокзалі у Києві на нього чекала поліція.

«Йому інкримінують сексуальне насилля, завдання шкоди середньої тяжкості, а також крадіжку, бо коли Анастасія із Захарчиком відбігли шукати порятунку, він забрав їхні речі», — ділиться чоловік постраждалої Володимир Луговий.

На інцидент одразу ж відреагувала "Укрзалізниця", перед постраждалою пасажиркою вибачилися та звільнили п'ятьох співробітників, що працювали в ту зміну. А ще наголосили, що у поїздах далекого сполучення треба поновити супровід поліції. Його скасували ще 10 років тому.

«"Укрзалізниця" приносить щирі вибачення постраждалій пасажирці та вкотре наголошує на нагальній необхідності поновлення супроводження поїздів далекого сполучення під час руху співробітниками Національної поліції для повної безпеки пасажирів».

Експерти кажуть: за безпечні перевезення для пасажирів має відповідати держава.

«Поїзд пасажирський — це від 500 до 800 людей. За громадську безпеку вже громадяни заплатили своїми податками, розумієте? Це є прямий обов’язок держави: забезпечити громадську безпеку. І поліція має виконати свою функцію», — ділиться Олександр Красноштан, експерт із пасажирських перевезень.

Натомість у МВС вважають, що "Укрзалізниця" за послуги охорони має платити їм додатково. Або ж наймати приватну фірму для нагляду за порядком у потягах.

«Вимагати поліцейського супроводу просто тому, що мовляв там їдуть люди — ну так люди і в автобусах їдуть, і на кораблях їдуть. І на літаках летять. Там же не вимагають поліцейського супроводу, розумієте? "Укрзалізниця" мусить розуміти, що без вкладання ресурсів у безпеку не буде підвищена ця безпека», — повідомляє Артем Шевченко, директор департаменту комунікації МВС України.

Тож чи повернуть поліцейський супровід на українську залізницю — ще невідомо. Та поки чиновники вирішують, хто саме має охороняти, після історії Анастасії пасажири з острахом сідатимуть до вагонів.

Реклама