"Укрпошта" перестане виплачувати пенсії: як бути, якщо в селі немає банкомату?

15 квітня, 07:42
"Укрпошта" перестане виплачувати пенсії: як бути, якщо в селі немає банкомату? - фото 1

Майже 14 млн людей проживають у селах і містечках, де немає відділень банків і банкоматів. При цьому з 1 вересня "Укрпошта" перестане виплачувати в своїх відділеннях і розносити по домівках пенсії та допомоги – гроші повинні будуть надходити одержувачам на картку.

Як повідомляє "Сьогодні", жителі сільської місцевості зіткнуться з серйозними проблемами: як перевести в готівку пенсію, якщо в селі немає банкомату?

За даними Держстату, в Україні катастрофічно мало банківських відділень і банкоматів. Очевидно, що перш за все вони відсутні в селах і невеликих містах, де проживає третина населення України, або майже 14 млн осіб.

Тому людям доведеться щомісяця особисто їхати в найближчий райцентр (або колишній райцентр), де є відділення банку, або просити когось зняти пенсію з картки.

Якщо ж хтось в силу віку не може освоїти користування банкоматом, то гроші з картки можна зняти в касі відділення банку за наявності паспорта та пенсійної картки. Для цього потрібно знати свій ПІН-код.

Економіст Олег Пендзин каже, що із соціальної точки зору держава повинна подумати про тих пенсіонерів, які не мають доступу до банкомату. А таких людей сьогодні кілька мільйонів. Крім того, без роботи залишаться близько 10 тис. листонош, які розносять пенсії.

«З економічної точки зору рішення уряду обґрунтоване, але із соціальної точки зору держава повинна зберегти доставку пошти додому тим, хто цього потребує, і оплачувати цю послугу», – підкреслив експерт.

Тому залишається надія, що Кабмін перегляне рішення про скасування доставки пенсій "Укрпоштою", і маломобільним пенсіонерам не доведеться їхати за тридев'ять земель, щоб отримати свої кровні.

Раніше ми писали про те, що пенсії більше не будуть приносити додому.

Джерело: Сьогодні
Поділитися: