Україну закликають ратифікувати Стамбульську конвенцію

Україну закликають ратифікувати Стамбульську конвенцію - фото 1

67% жінок зазнавали психологічного, фізичного або сексуального насильства з боку партнера чи іншої особи.

Євросоюз, Велика Британія, Норвегія, Швейцарія, Канада та низка міжнародних організацій у спільній заяві закликали президента та Верховну Раду ратифікувати Стамбульську конвенцію.

Заява підписана з нагоди Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок.

Згідно з дослідженнями, 67% жінок в Україні зазнавали психологічного, фізичного чи сексуального насильства з боку партнера чи іншої особи, а пандемія ще більше загострила проблеми, що призводять до насильства.

До речі, люди, які здійснюють такі дії, вважають свою поведінку цілком прийнятною.

Що таке Стамбульська конвенція і в чому її суть?

Стамбульська конвенція, яку вперше підписали у 2011 році, — це документ, який юридично зобов'язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок.

Країни, що підписали документ, а їх 46 і Євросоюз, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти та стерилізацію.

Ратифікація Стамбульської конвенції буде спонукати Україну вживати подальших заходів щодо запобігання насильству над жінками, захисту жертв, притягнення до відповідальності винних та в цілому прийняття комплексної політики для припинення цього порушення прав людини.

Проте Україна, як ще 11 держав, угоду не ратифікувала через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну "гендер".

Нагадуємо, ми писали, що в Україні запрацював додаток SafeUp, розроблений в Ізраїлі. За допомогою нього жінки можуть допомагати одна одній. Метою проєкту є створення мережі спільнот, завдяки якій жінки можуть відчувати себе в більшій безпеці. Розробники додатку прагнуть підвищити відчуття безпеки у жінок і запобігти випадкам сексуальних і фізичних домагань та насильства.

Важливо, що додаток повністю безкоштовний, а завантажити його можна в App Store і Google Play. Обмежень за віком немає, але захисницею (так у застосунку називають жінок, які готові прийти на допомогу іншій) можна стати лише з 18 років.

Реклама

Реклама